Guten Appetit, Freunde!*

- 14.Jūnijs, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Pirmo reizi Latvijā šonedēļ viesojās Rūjienas sadraudzības pilsētas Šteinhāgenas (Vācija) Lauku sieviešu apvienības delegācija vienpadsmit dāmu sastāvā.

Viņas ne tikai ar draudzēšanos stiprināja Rūjienas – Šteinhāgenas Partnerības līgumu, bet arī Rūjienas Tautskolā 11. jūnijā vadīja Vācijas tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklasi, bet dienu vēlāk jau citā meistarklasē Rūjienas amatnieku un mājražotāju biedrības «Rūzele» vadībā apguva latviešu kulinārā mantojuma ēdienu darīšanas prasmi. Kad saimniece satiekas ar saimnieci, tad ir ko redzēt un baudīt!

Partnerības līgums darbībā

Bijušā Valmieras rajona, tagad Valmieras novada un Ziemeļreinas-Vestfālenes zemes Gīterslo reģiona sadarbība, kā zināms, sekmīgi turpinās jau trīsdesmit gadus, arvien rodot jaunas sadraudzības formas kultūrā, izglītībā, medicīnā, lauksaimniecībā, uzņēmējdarbībā un vēl citās jomās. Nu tas notiek arī abu valstu kulinārā mantojuma popularizēšanā un saglabāšanā. Valmieras novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste GUNA ĶIBERE šajā sakarā teica: 

«Pērn maijā Rūjienā noslēdzām Rūjienas – Šteinhāgenas Partnerības līgumu.

*Labu apetīti, draugi!

DRAUDZĪBA STIPRINĀS. Par to gādā Rūjienas amatnieku un mājražotāju biedrības «Rūzele» valdes priekšsēdētāja Guna Ķibere (no labās) un Šteinhāgenas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Heike Jergere. Ārijas Romanovskas foto  


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru