Futbola zibensturnīrs un Sporta svētki — noturīga tradīcija

- 31.Augusts, 2018
Sports
Laikrakstā

Meņģelē teic, ka viņiem vecākie lauku sporta svētki Latvijā, šogad kādi 68. jau esot. Matīšiem tāpat sporta svētku tradīcija ir sena, vismaz vēstures avoti vēsta, ka jau no pēckara gadiem sākuši, ap 1947. gadu. Tik senu tradīciju nevar neturpināt! 60. gados pat atsevišķi organizēti bērnu un pieaugušo sporta svētki. Vienmēr ir bijuši svētki, turnīri, sacensības, galda spēles — svētki pašiem sev, lai mūsu komandām būtu, kur uzspēlēt.

Ilgus gadus sporta dzīvi Matīšos vadīja Jānis Kļaviņš. Kopš 1979. gada viņš sāka Matīšos sportu pārvaldīt un darīja to līdz pat 2013. gada maijam. Teju visa dzīve Jānim aizritējusi sportiskā garā. Matīšu vārds sporta aprindās regulāri pazibēja. 1993. gadā Matīšos notika Trīszvaigžņu  sporta spēļu sacensības futbolā, bijušas daudzas citas izcilas spēles un sporta pasākumi.

Jānis Kļaviņš gandarīts atceras: «Ja pēc tam  cilvēks pienāk klāt un pasaka paldies, tad saproti, ka kaut kas labs ir sanācis.» Jānis iedibināja tradīciju futbola turnīru organizēšanā. Šogad notika 36. futbola turnīrs. Nav nemaz tik viegli noorganizēt turnīru vienlaikus ar festivālu «Positivus»! Skatītājiem bija interesanti vērot tā saukto lielo futbolu, kad komandā ir 11 spēlētāji. Piedalījās piecas komandas, kuras sarindojās šādi:

1. v. — FK Torpēdas; 2. v. — FBK Valmiera; 3.v. — Matīši/Sanart; 4. v. — Matīši Gača; 5. v. — Ezītis miglā (Ēvele). Labākais vārtsargs šajā turnīrā — Ričards Plakanais (FBK Valmiera), Labākais uzbrucējs — Ralfs Apsītis (FK Torpēdas), Labākais aizsargs — Aivis Stanga (Matīši Gača). Futbola 36. turnīra tiesneši bija Jānis Veide un Aigars Apsītis. Turnīra organizatori Inārs Grūbe un Māris Rullis saka sirsnīgu paldies atbalstītājiem un sponsoriem Uldim Grūbem, Valdim Zāģeram, Gundegai Ābelei un Jānim Kļaviņam.

Pēc atmodas Sporta svētku organizēšanas tradīciju turpināja un atjaunoja Aigars Ādamsons, Māris Rullis un Inārs Grūbe. A. Ādamsons desmit gadus organizēja Matīšu pagasta Sporta svētkus. Šovasar Sporta svētki laika ziņā sakrita ar 36. futbola turnīru. Dienas programmā katrs interesents varēja atrast sev ko piemērotu. Svētku atklāšanā visus uzrunāja pagasta pārvaldes vadītāja Skaidrīte Klāsone,  novēlēja jauku atpūtu un izturēt karsto laiku.

Pašus mazākos apmeklētājus sagaidīja paklājs un rāpošanas atrakcija «Rāpu, rāpu, kalnā kāpu», pirmsskolas vecuma bērnu stafete un riteņbraukšanas sacensība braukšanā ar velosipēdu «Spārīte». Bērniem no 6 līdz 15 gadu vecumam bija iespēja piedalīties  netradicionālajos sporta veidos, skriešanas sacensībā, minifutbolā ģimenēm. Savukārt dalībniekiem vecuma posmā no 16 gadiem un vecākiem bija sacensība individuālajās disciplīnās — skriešana, siena maisu mešana tālumā, netradicionālie sporta veidi, kā arī komandu spēle.

Sporta svētkos paaudzēm dota iespēja sadarboties komandu spēlēs, piedaloties dažādās aktivitātēs, vienlaikus rūpējoties par savu veselību un uzturot sportisko garu. Sporta svētkos piedalījās 157 dalībnieki. Aktīvās atpūtas piekritējus un futbola komandu dalībniekus iepriecināja mūsu skolas sakoptā apkārtne un ļoti saulainais, siltais laiks.  Sporta svētki bija atklāti un sacensībā iesaistījās arī no futbola spēles kādā laika sprīdī brīvie dalībnieki. Tas saasināja konkurenci un deva matīšniekiem iespēju izvērtēt un salīdzināt, vai sportiskā forma saglabājusies tikpat laba kā iepriekšējos gados. Sacensību programma bija dažāda, bet pielāgota daudzu profilu sportistiem un dalībniekiem. Vairāki individuālie sporta veidi un pārbaudījumi, kuri kļuvuši jau par īpaši tradicionāliem mūsu sporta svētku elementiem, ir bumbiņu mešana mērķī, Matīšu spēkavīrs 2018 un Matīšniece 2018, «Maisubols» un «Lido šķīvītis futbola vārtos».  Tika sagatavotas praktiskas, noderīgas un garšīgas balvas visiem tiem, kas iekļuva godalgoto sarakstos. Sporta veidu klāsts bija dažāds, tāpēc arī iespēja plašākam apbalvojamo lokam un pēc iespējas vairāk cilvēkiem tikt pie savām balvām. Laiks bija lielisks, saules staros dažs labs atjaunoja iedegumu. Futbolistiem un pagasta Sporta svētku dalībniekiem līdzi bija ģimenes, ciemiņi, radiņi, kaimiņi un draugi, pavisam kopā pasākumā piedalījās vairāk nekā divi simti cilvēku.

Komandām nācās spēkoties un sacensties maisubolā un minifutbolā ģimenēm, kur bija jārāda sava prasme, precizitāte, atjautība, ātrums un komandas saliedētība un katrs dalībnieks varēja parādīt, cik stiprs, drosmīgs, veikls un attapīgs viņš ir. Sacensībās zaudētāju nebija, jo balvas saņēma visas komandas.

Īpašs paldies tiesnešiem, komandu kapteiņiem, dalībniekiem un atbalstītājiem par aktīvu atbalstu Matīšu pagasta Sporta svētku norisē.

KOMANDA Matīši Gača.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru