Fronte kaimiņu pagalmā

- 25.Februāris, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

Lai arī Eiropā un pasaulē līdz pēdējam valdīja ticība veselā saprāta uzvarai, naktī uz ceturtdienu ap pl. 4.50 pēc Latvijas laika Krievijas prezidents Vladimirs Putins telekanālā Rossija 24 teica uzrunu, paziņojot, ka pieņēmis lēmumu sākt «speciālu militāru operāciju» Ukrainā ar mērķi «aizsargāt Doņeckas un Luhanskas republiku cilviliedzīvotājus, pret kuriem jau astoņus gadus vērsta Kijevas nacionālistiskā režīma ņirgāšanās un genocīds», kā arī apsūdzot ASV un to sabiedrotos par to, ka viņi ignorē Krievijas prasības neļaut Ukrainai pievienoties NATO, tādējādi apdraudot Krievijas drošību. 

Vēl uzrunas laikā jau sākās Krievijas artilērijas apšaude pa Ukrainas militāro infrastruktūru, līdz ar to Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis visā valsts teritorijā izsludinājis karastāvokli, tāpat arī slēgta Ukrainas gaisa telpa. Lai arī Latvijai nav sauszemes robežas ar Ukrainu, pēdējo stundu notikumi liecina, ka mūsu austrumu kaimiņa rīcība ir neparedzama, vēl jo vairāk tāpēc, ka Putina uzrunā tika piedraudēts visām valstīm, kuras mēģinās iesaistīties Krievijas un Ukrainas konfliktā, sagādāt tādas nepatikšanas, kādas viņu vēsturē vēl nav pieredzētas.

Lietuvā jau izsludināts ārkārtas stāvoklis, iespējams, ka tā notiks arī Latvijā, tāpēc ieklausīsimies, ko šajā sakarā iesaka Valmieras novada Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības dienesta priekšnieks JĀNIS SKRASTIŅŠ: «Cilvēki droši vien būs ievērojuši, ka divas reizes gadā tiek testētas civilās aizsardzības sirēnas, un tā ir ne tikai sirēnu pārbaude, bet arī mācības iedzīvotājiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru