Ejot ceļu, kas ved uz debesīm

- 12.Maijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ejot ceļu, kas ved uz debesīm, – šie ir vārdi no Universum mūzikas un mākslas vidusskolas himnas, kas nav patētiska, bet tās melodija drīzāk tīkama jauniešiem, kam tā arī ir domāta, savukārt himnas vārdi apliecina, ka skolas galvenā ass, ap kuru ciešā sazobē rotē tās daudzpusīgā darbība, ir ticība Dievam. 

27. aprīlī tur izskanēja III Starptautiskie mūzikas un mākslas svētki. Ikviens interesents bija aicināts doties Valmieras stacijas virzienā, kur netālu no tās klusajā Marijas ielā stāv nedaudz savdabīga ēka, kas jau iztālēm atgādina dievnamu. Jauno laiku celtne vizuāli sevī apvieno kā baznīcas, tā laicīgas sabiedriskas un kultūras iestādes iezīmes. Šobrīd ap to notiek nelieli remontdarbi, taču tie netraucēja svētku norisei.

Iepazīsimies!

Iespējams, ne katrs valmierietis un novadnieks zina, kas ir Universum un kas atrodas zem šīs ēkas jumta. 

Viss iesācies 1998. gadā, kad Valmieras vasarsvētku draudze «Atklāsme» iegādājās zemi un pussagruvušu trīsstāvu jaunbūvi Marijas ielā 14. Pavasarī notika pirmā talka, kurā piedalījās visa draudze, un, kā stāsta skolas direktors Andis Apsītis, visu kopīgajam mērķim draudzes ļaudis nesavtīgi ziedojuši arī naudu, dažs no savas sirds pārpilnības cēlajam mērķim atdodams pēdējo. Tā paša gada decembrī Kristus dzimšanas svētku dievkalpojums jau varēja notikt pašiem savā draudzes namā.

Ar uzrunu klātesošos sveic SIA «Universum» valdes priekšsēdētājs Andis Apsītis. Tabitas Emīlijas Rauses foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru