Dzīvot laimīgi savā laikā

- 21.Jūnijs, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Latvijas TV šova «Īstenās latvju saimnieces» viena no pirmajām dalībniecēm un otrās vietas ieguvēja, vēlāk TV projekta «Kūku kari» eksperte, vairāku Vidzemes kūku konkursu godalgu ieguvēja, maizes darbnīcas «Donas» izveidotāja Blomē, Valmieras bijušās kafejnīcas «Pils ķēķis» vadītāja, uzņēmēja ILZE BRIEDE kopš 2020. gada kopā ar Latvijas «Pirts skolas» vadītāju, pirtnieku NAURI ZUTI ir Smiltenes novada Brantu muižas saim­nieki.

Viņiem vasaras saulgrieži ir īpaši, jo dārzā Saules pulkstenis rāda ne tikai laiku, bet arī ar latviešu trejdeviņu kodu skaita jauno saimnieku laiku muižā.

Pūnīte un muižas ķēķis

Norunājot tikšanos pirmdienā, Ilze lūdz to pēcpusdienā, jo esot tak jātiek mājā no Rīgas, kur nedēļas nogale paiešot, rosoties gadskārtējā amatnieku tirgū Brīvdabas muzejā. Kad tiekamies un vaicājam par tirgu, atbilde pārsteidz: «Mūsu ziņā atkal bija ēdināšana. Nu jau vairākus gadus muzejā saimniekojam kafejnīcā «Pūnīte», kur par latvisko ēdienu popularizēšanu gādājam ne tikai muzeja pasākumos, bet arī darba dienās. Apmeklētāju vidū ir daudz ārzemnieku, tādēļ darbs ir emocijām bagāts. Viesi ir sajūsmā par štovētajiem kāpostiem ar melnajām plūmēm, zirņiem ar speķi, kungu zupu ar triju veidu gaļu, bet īpašā cieņā joprojām ir bukstiņputra, speķa pīrāgi, ķiploku grauzdiņi, plātsmaizes un vēl citi latviskās virtuves labumi. Mums palaimējies ar «Pūnītes» darbinieku komandu.»

LAIPNI LŪGTI! Brantu muiža īsi pirms vasaras saulgriežiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru