Dziesmu un deju svētku repertuārs apgūts labi un izcili

- 10.Maijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem, nupat – aprīļa beigās un maija sākumā –  aizritēja koru un deju kolektīvu skates. Mūsu amatierkolektīvi ir godam kvalificējušies dalībai lielajos svētkos, gandrīz visi iegūstot pirmās pakāpes vērtējumu un septiņi kolektīvi – pat augstāko pakāpi.

Koru skatēs, kas notika 30. aprīlī, visas dienas garumā žūrija vērtēja pavisam 25 koru sniegumu, no kuriem bija arī kori no Valkas un Smiltenes novada. Valmieras Kultūras centrā dziedāja skolu jaunatnes un senioru kori, savukārt Valmieras 5. vidusskolā – sieviešu kori, B un A grupas jauktie kori. Žūrijā Ints Teterovskis, Aira Birziņa, Kaspars Ādamsons, Lauris Goss un Uldis Kokars.

No visiem koriem vienīgajam augstāko pakāpi ar 45.33 punktiem piešķīra jaukto koru A grupā Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu korim «Skan», diriģente Irēna Zelča. Ar minimālu punktu atšķirību (44.22) tam seko I pakāpes koris «Imera» no Kocēniem, diriģents Imants Točs. Tālu neatpaliek Smiltenes un Strenču kori, kā arī koris «Valmiera» (43.78), diriģents Mārtiņš Klišāns.

Dzied diriģenta Imanta Toča vadītais Kocēnu kultūras nama jauktais koris «Imera». Gustava Māziņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru