Divi gadi šausminošā karā

- 27.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

24. februārī apritēja divi gadi, kopš sācies Krievijas pilna apmēra agresijas karš Ukrainā. Valmierā dzīvojošie ukraiņi un iedzīvotāji, kuri atbalsta un jūt līdzi notiekošajam, sestdien tikās īpašā pasākumā.

«Karš ir prasījis neiedomājami smagus zaudējumus: izpostītas dzīves, izpostītas mājas, pilsētas un bojā gājušos – karavīrus un civiliedzīvotājus. Ir neiedomājami smagi apzināties, ka šāds posts Eiropā turpinās jau divus gadus,» ar šādiem vārdiem sākās satikšanās pasākums, kas notika Valmieras Integrētajā bibliotēkā. Pasākumā piedalījās Valmieras novadā dzīvojošie ukraiņi, daudzi kara bēgļi, kuriem jau pirmie izteikti vārdi, ukraiņu mūzika un izpostītās dzimtenes attēli lika slaucīt asaras. 

Līdzpārdzīvojumu ikvienam klātesošajam raisīja arī Latvijas televīzijas žurnālista Ginta Amoliņa dokumentālā stāsta «Dzīvības tilts. Karš Ukrainā» noskatīšanās. Tas bija 2022. gadā tapis vēstījums par to, kā notika iedzīvotāju evakuācija no Irpiņas, no vietas, kas izturēja, lai iebrucējiem nesekmējas karagājiens uz Kijivu ne trīs dienās, ne divos gados.

SADODAS ROKĀS, lai atbalstītu Ukrainu līdz uzvarai. Pēc sadarbības memoranda Ukrainas atbalstam parakstīšanas Ilze Eglāja, Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja (no kreisās), Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā vadītāja, un Patricija Siliņa, Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētāja. Foto no Valmieras pašvaldības arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru