Diena pagāja senatnē

- 21.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par godu Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja simtgadei muzeja sētas atdzīvojās pasākumā «Viena diena mūsmājās». Vienlaikus muzeja teritorijā darbojās ap 850 amatierteātru un folkloras kopu dalībnieku, tai skaitā – jauktais koris «Trikāta».

«Neatkārtojamas emocijas,» saka kora dalībnieki, bet plašāk par 11. maiju, kas bijusi pavisam citāda diena gan Juglas ezera krastā, gan katra latvieša dzīvē, kurš izjūt dziļu piederību mūsu zemei, «Liesma» sarunājās ar ILZI DAUVARTI, kora «Trikāta» dalībnieci un cilvēku, kurš sevī jūt arī brāļu draudzes tuvumu. 

«Nāku no brāļu draudzes dzimtas, es dzīvoju Trikātas pusē īpašumā, kur vēl no brāļu draudzes saiešanas nama ir saglabājušās drupas, un man ir bijusi iespēja iepazīties ar viņu darbību un nozīmi latviešu kultūrā, latviešu pašapziņas celšanā. Un, tā kā lielajā un skaistajā pasākumā, ko plānoja Brīvdabas muzejā, bija iespēja atdzīvināt tieši brāļu draudzes saiešanas namu, tad, aprunājoties ar koristiem un kora vadītāju, jā, es pieteicu mūsu kolektīvu šim izaicinājumam. Ziniet, visi piekrita!

LIECĪBAS par zemnieku dzīvesveidu ir Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ik uz soļa. Muzejs tamdēļ arī veidots un attīstīts, lai nepazaudējam iespēju uzzināt to, kā ikdiena ritēja un svētkus svinēja zemnieku un zvejnieku sētās no 17. gs. līdz 20. gs. vidum dažādos Latvijas novados.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru