Deju mēģinājumos paiet ikdiena

- 27.Janvāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

EVITA KAĶĪTE-BRASA ir Valmieras Kultūras centra TDA «Gauja» mākslinieciskā vadītāja. Evita sarunā atklāj, ka šis ir jau desmitais gads, kopš viņa vada TDA «Gauja» – daudz mēģinājumu, koncertu, skašu un pat Deju svētku pavadīts kopā ar kolektīviem. Lai gan ikdiena paiet mēģinājumos, var redzēt, ka dejas ir Evitas sirdslieta, jo, runājot par tām, viņai mirdz acis un seju rotā smaids.

Darbojaties tikai ar TDA «Gauja» kolektīviem vai ir vēl kāds kolektīvs, ko vadāt? 

Šobrīd mana pamata lieta ir «Gaujas» dažāda vecuma grupas, un ir palicis vēl viens mazais kolektīvs Smiltenes novadā, pirms desmit gadiem ar viņiem sāku darboties un to daru aizvien. Arī ar «Gauju» strādāju kopš 2013. gada.

Kopumā «Gaujai» ir desmit sastāvi. Ir divi pirmsskolas vecuma sastāvi, ar kuriem strādā mana kolēģe Līga. Es strādāju ar skolēniem no pirmās līdz pat divpadsmitajai klasei, un tad ir pamatsastāvs un vidējā paaudze. Un vēl mums ir senioru deju kolektīvs, ar ko strādā mana kolēģe Iluta. Mūsu kopumā ir daudz. 

Es iesāku tikai ar «Gaujas» pamatsastāvu, tad lēnām pievienojos darbam ar studijām, tad nāca klāt vidējā paaudze un bērnu grupas. 

Ar kuru vecuma grupu ir vieglāk strādāt? 

Tas ļoti mainās un ir no daudziem un dažādiem faktoriem atkarīgs. Visvieglāk man ir strādāt ar pamatsastāvu – ar jauniešiem. Viņi vēl tikai attīstās, nav jau nobriedušas personības, kam reizēm ir nepieciešama cita pieeja. Un ar bērniem arī cita pieeja vajadzīga – viņus es varu mīcīt kā plastilīnu.

EVITA KAĶĪTE-BRASA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru