Dažādība ir vērtība, nevis apgrūtinājums
Aizvadītajā nedēļā Vidzemes Augstskolā norisinājās Ziemeļvalstu starpkultūru komunikācijas tīkla (Nordic Network for Intercultural Communication, NIC) 26. konference, kas otrreiz notiek Latvijā, šoreiz Valmierā. Trīs dienu garumā aplūkots plašs tematu loks, kas saistīti ar starpkultūru komunikāciju un kultūru dažādību un to, kā tas ietekmē pilsonisko līdzdalību, uzticēšanās veidošanos, izglītību un pedagoģiju, biznesa vidi, savstarpējo komunikāciju, valodu un medijus.
«Mēs runājam par starpkultūru komunikāciju, par diversitāti, arī par sociālās politikas jautājumiem, kas visi principā ir vērsti uz to, kā veidot ilgtspējīgu sabiedrību,» skaidro NIC 2019 konferences organizatoriskās komitejas vadītāja Liene Ločmele. Konferences galvenie akcenti likti uz sabiedrības un kopienu ilgtspējas jautājumiem dažādības apstākļos, kur katrs cilvēks ir tik dažāds, piemēram, vai tas ir indivīds ar speciālām vajadzībām, vai patvēruma meklētājs. Laikā, kad Eiropā strauji pieaug imigrantu skaits, tiek piedzīvotas kultūru sadursmes, veiksmīga kultūru integrācija atkarīga no cilvēku savstarpējās mijiedarbības un spējas līdzpastāvēt, pieņemot dažādu kultūru un tautu pārstāvjus kā līdzvērtīgus sociālajos, ekonomiskajos un kultūras procesos.
LINDA LAPIŅA dalījās gan ar izpētīto, gan ar savu personīgo migrantes pieredzi, cik viegli vai grūti ir iekļauties jaunā kopienā un kādi mehānismi tiek izmantoti, lai veicinātu iekļaušanos.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv