Darbs skolā neapstājas

- 1.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas vidusskolā viesojamies, kad ir skolēnu brīvlaiks, un skola ir pavisam tukša, satiekam vienīgi skolas administratori un direktori ZAIGU IVANU, kas mūs jau gaida uz sarunu. Todien skolotājiem bijusi metodiskā diena, kad viņi veic savus plānotos darbus. 

Jaunās kompetences

Pie mums, tāpat kā visās pārējās skolās Latvijā, vidusskolas klasēs tika ieviesta jaunā kompetenču izglītība. Atbilstoši tam esam saplānojuši gan metodisko darbu, gan skolas darbu. Strādājam! Jau visā valstī parādās, ka trūkst mācību līdzekļu. It kā ir dažādas vietnes, kas piedāvā dažādus materiālus, bet, lai tos apskatītu un izvērtētu, skolotājam ir nepieciešams ieguldīt papildu laiku. It kā varētu likties – kas tad tur ir, piecpadsmit minūšu video materiāls. Tomēr to laiku skolotājam ir jāvar atrast! Un nav arī teikts, ka tas vienīgais video, ko noskatās, ir īstais – varbūt no tām piecpadsmit minūtēm der tikai trīs... Un tad ir jāmeklē kaut kas klāt vai arī kas cits – un tas atkal aizņem laiku. Skolotāju slodze šajā kontekstā ir vēl palielinājusies. 

Reizēm tiek pārmests par to, ja bērns, kas beidz 9. klasi, nespēj izvēlēties, ko viņš gribētu, – tātad skolā netiek pietiekami labi īstenota karjeras izglītība. Es tam īsti nepiekrītu, jo jauniešiem domas mainās, un tas, kas viņiem interesēja pirms mēneša, var nebūt vairs realitāte šodien.

DIREKTORE ZAIGA IVANA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru