Cenu kāpums un alkatība

- 30.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vidējais patēriņa cenu līmenis pērngad ap šo laiku bijis par vismaz 17 procentiem zemāks, nekā par visu sanāk maksāt pašlaik. Ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem vidējais cenu līmenis, salīdzinot maijus, pieaudzis par vairāk nekā trešdaļu. Un inflācijas apmērs jau pamazām tiek salīdzināts ar lielo dižķibeli, kas Latviju piemeklēja 2008. gadā. 

Ikdienas pirkumus un maksājumus veicot, redzam, kā pieaug cena pārtikai, degvielai, atkritumu apsaimniekošanai, elektroenerģijai. Viss kļuvis dārgāks gada griezumā, bet īpaši pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Karš nes postu. Vissāpīgāk ukraiņiem, bet mums tas prasīs paciešanos. 

Visvairāk iedzīvotājus uztrauc, kas notiks, sākoties apkures sezonai. Cik liels būs rēķins? Kāds būs kompensāciju mehānisms? Tie, kas apkuri saviem mājokļiem nodrošina saviem spēkiem un granulas, malku pērk tagad, jau labi zina, cik strauji cenas mainījušās. Labu malku marta beigās varēja nopirkt, maksājot 45 vai 50 eiro sterā, bet tagad to pašu var iegādāties par 20 eiro dārgāk. Par kravu jau sanāk 200. Ja piegāde attālāk, tad tā arī trīskāršojusies. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru