Čempions šahā uz ledus

- 21.Aprīlis, 2023
Viesis
Laikrakstā

Valmierietis AGRIS LASMANS kļuvis par pasaules čempionu ratiņkērlingā, un šis ir lielākais panākums Latvijas kērlinga vēsturē. Tiesa, Agris to nepaveica viens, bet pārī ar izcilo Poļinu Rožkovu, kas jau bijusi vairāku paralimpisko spēļu dalībniece. Agris sportojis kopš bērnības, piedalījies paralimpiskajās spēlēs Ķīnā un tagad cer, ka tandēms varētu būt tik veiksmīgs, lai jaukto pāru konkurencē turpmāk aizvien biežāk skatītos spožākā kaluma medaļu virzienā.

Pasaules čempiona zelta medaļa... Vai tai jau īpaša vieta atrasta jūsmājās? 

Tā joprojām ir atrodama manā somā. Visur, kurp dodos, ņemu medaļu līdzi (smejas). Visi prasīja – kur medaļa un kāda? Lai varu parādīt, es ņemu līdzi. Satiku draugu veikalā, nu, ilgāku laiku nebijām redzējušies, jā, un pat rimčikā vilku medaļu no somas laukā un rādīju. Atpazīst jau cilvēki, sveicina, apsveic.

Slavas saldi smagā nasta. 

Nupat jau mazāk. Pirmo mēnesi pēc uzvaras bija tā citādāk – intervijas, sarunas, tikšanās. Bet uzmanība, jā, tā ir liela. Izbaudu vēl tos priekus un čempiona slavu. Arī Kanādā, kur kērlings ļoti populārs, pēc sacensībām mūs atpazina, uzrunāja, kopā fotografējāmies. Tur mums bija arī atbalstītāji vietējie latvieši. Man ir bilde, kur tāds laimīgs braucu ar ratiem pa ledu un Latvijas karogs virs galvas... To karogu man iedeva vietējie un teica, ka šo reiz līdzīgi turējis mūsu skeletonists Martins Dukurs, kurš toreiz Kanādā arī kļuvis par čempionu.

LATVIJAS VĀRDU NEST PASAULĒ ir izdevies valmierietim Agrim Lasmanam. Viņš startē Latvijas ratiņbasketbola izlasē un pošas uz Eiropas čempionātu, kas notiks Nīderlandē, bet šajā attēlā valsts karogs ir augšupcelts Kanādā, kur Agris kļuva par pasaules čempionu Latvijas ratiņkērlinga jaukto pāru izlases sastāvā. Foto WCF/ Cheyenne Bonne


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru