Bīstami, skumji, reizēm interesanti

- 16.Jūnijs, 2014
Laikrakstā

Vasaras sezona ir īpaša ar to, ka vairāk lietojam pārtikā dažādus dabas produktus, savukārt izbraucienos zaļumos vai pat pilsētā uz ielas un lauku sētā nākas sastapt dažu labu savvaļas dzīvnieku vai putnu ar neadekvātu uzvedību. Par visu to, pieminot arī mūsu veselībai un pat dzīvībai būtiskas lietas, Liesmai garākā sarunā stāsta Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta Bior Vidzemes reģionālās laboratorijas vecākā eksperte - veterinārfeldšere ar piecpadsmit gadu stāžu ILZE ESĪTE.

Vispirms, lūdzu, pārskrieniet saviem 15 profesionālajiem gadiem!

Pēc izglītības esmu veterinārfeldšere, veterināre jau trešajā paaudzē. Pēc trim mācību gadiem Lauksaimniecības akadēmijā strādāju par galvenā vetārsta vietas izpildītāju saimniecībā, par veterināro inspektori muitā, pēc tam sanāca mainīt dzīves vietu, un tagad esmu šeit — Bior Vidzemes reģionālajā laboratorijā.

Ko veterinārārsts dara muitā? Pārbauda cūkas vai vistas, ko ved robežai pāri uz vienu vai otru pusi?

Nē, veterinārā inspekcija tur kontrolē gan tos produktus, ko ieved, gan tos, kas pāri robežai iet tranzītā. Vēl mums pielika klāt fitopārbaudes — kokmateriāli, pārtika, visi dzīvnieku izcelsmes produkti, ogas... Kontrolējām, vai dokumentācija kārtībā, ja bija aizdomas par kravu nepareizu pārvadāšanu. Jā, lielākoties bija papīru darīšana, taču tikām arī vēruši vaļā kravas un pārbaudījuši, vai, piemēram, saldētās produkcijas pārvadāšana atbilst tai vajadzīgajiem apstākļiem.

STRĀDĀ AR MODERNU TEHNIKU. Ilze Esīte izrāda laboratorijas aprīkojumu — kā aparātu sauc un kādas firmas ražojums tas ir, tā jau šajos laikos ir informācija, kurā nemēdz dalīties ar plašāku publiku, pie kā noteikti pieskaitāmi arī Liesmas lasītāju tūkstoši.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru