Māris Zariņš

Ciemos pie "estipuikām"

17.Jūnijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Breksis jeb plaudis laikam ir mūsu ūdeņu viena no populārākajām zivīm. Arī dažādos veidos pagatavotam, īpaši jau kūpinātam, tam gastronomiskā vērtība ir OK. 

Osis – skaists un praktisks

11.Februāris, 2022
Vīru lietas
Laikrakstā

Gadījās, ka kaimiņš atveda malkai zāģmateriālu atgriezumus. Papētot tuvāk, sapratu, ka tie ir no oša koka. Žēl, ka tādu materiālu nokurinās!

Tikšanās ar "meža saimnieku"

23.Oktobris, 2020
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Pirmo dzinējmedību rīts medību kolektīvam Mazsalaca šosezon Sēļu pusē – mežā blakus ceļam uz Vērsi – sākās kā parasti. Mednieki (arī pāris mednieces) sarokojoties apsveica cits citu ar medību sākumu un vēlēja jaunus piedzīvojumus. Pēc obligātas dokumentu, ieroču pārbaudes un medību vadītāja stingras drošības instruktāžas tika nolemts, ka šodien medīs tikai lielos dižmedījumus – aļņus, staltbriežus un mežacūkas. 

Nodibināta 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība Mazsalaca

30.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms Lieldienām 18. aprīlī Mazsalacas kultūras centrā pulcējās grupa mazsalaciešu, 1991. gada barikāžu dalībnieku, ar mērķi dibināt barikāžu dalībnieku biedrību. Dibināšanas sanāksmē piedalījās arī bijušais Latvijas Republikas Saeimas deputāts, savulaik Latvijas Tautas frontes vadītājs, tagad 1991. gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda dibinātājs un valdes loceklis Romualds Ražuks. Biedrības dibināšanas mērķu svarīgumu labi raksturoja sanāksmes ievadrunā viņa teiktais: «Bieži vien barikāžu nozīme Latvijas valsts atjaunošanā netiek pienācīgi novērtēta, uzskatot, ka PSRS jau sabruktu tāpat. Jā, sabruktu, bet vai tad, ja mēs nestāvētu uz barikādēm par neatkarīgu Latvijas valsti, tā tiktu izveidota? Droši vien ne. Ticamāk, taptu kaut kāds apgabals ar promaskavisku valdību.»

Skudrām sētiņā dzīvot netīk

3.Janvāris, 2017
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Ziemassvētkos man iznāca pastaigāt gar Stāvajiem krastiem, pabūt arī Sajūtu parkā. Patīkami, ka tas arvien labāk tiek sakopts  un ir kļuvis par valmieriešu un arī ciemiņu populāru pastaigu vietu. Šeit var gan izbaudīt izklaides, gan reizē pabūt svaigā priežu meža gaisā, vērot dabas norises. Tas mūsdienu urbanizētajā laikmetā, manuprāt, ir ļoti būtiski un liels ieguvums Valmierai.

Kāpēc es būvēju savu laivu?

12.Septembris, 2014
Dzīvesstils
Laikrakstā

Laivas mani interesējušas jau no skolas laikiem. Pats esmu uzbūvējis trīs, šī, par ko stāstu, būs ceturtā. Balto buru aicinājums lika pievērsties buru laivām. Tādu arī uzbūvēju savu iepriekšējo — 4 metrus garo buru laivu, ko kopā ar draugiem nosaucu par Klīstošo gaujmalieti. Attiecībā uz burāšanu neesmu vīlies. Tās sajūtas un pieredzi nevar iegūt nekur citur. Tāpēc šodien būvēju atkal jaunu buru laivu.