Augļu un dārzeņu «fiskālais kaitīgums»

- 24.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Saeimas deputāta Andreja Ceļapītera pēkšņā – varbūt pat demonstratīvā – patriekšana no Jaunās Vienotības (JV) frakcijas uzrāda: ikgadējā cīņā par budžeta pieņemšanu atkal premjerpartiju un tās finanšu ministru ir pilnībā pārņēmusi «drupaču lasīšanas» apsēstība.

Nesen madonietis jau nostājās pret valdības kursu, kopā ar zemsavieti Augustu Brigmani Saeimas sēdē izvairoties no balsojuma par Stambulas konvencijas ratifikācijas uzsākšanu. Par to skandālu centās sacelt valdību stutējošais ārpusfrakciju deputāts Oļegs Burovs: viņš taču esot kristīgu vērtību politiķis un tādēļ ar savu balsi neglābšot koalīciju pašam netīkamu jautājumu atbalstīšanā, ja tās deputāti drīkstot palikt malā! 

Kaut arī konvencijas pilnvērtīga iedarbināšana – pakārtojot tās prasībām Latvijas likumus un valsts pārvaldi – ir pašas JV «svētā govs», toreiz nekādi disciplināri secinājumi, vismaz ne publiski, nesekoja. Taču pietika Ceļapīteram izaicināt valdības fiskālo (nodokļu) politiku, izsakot kategorisku atbalstu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pastāvīgai piecu procentu  likmei «Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem»...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru