Atslēga visam ir mīlestība un nodomu tīrība

- 30.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

«Hallo, Jurģis? Klau, parunāsim par dzīvi!» zvanu Jurģim Krastiņam un priecīgi pārsteigta saņemu atbildi, ka rudens esot pats labākais laiks šādām sarunām. Seko labvēlīgu apstākļu koordinācija, un mēs tiekamies jau pēc pāris stundām. Viss tālākais paskrien vienā elpas vilcienā un atstājis neizdzēšamus iespaidus.

Paldies, ka varēji atnākt! Es nebrīnītos, ja tev nebūtu laika.

Tas ir filozofisks jautājums. Laiks ir un visiem vienādi – diennaktī 24 stundas, jautājums tikai, kā tu tās aizpildi. Ļoti nepareizi ir darīt to, kas nepatīk. Mēs nepareizi audzinām nākamās paaudzes. Ieliekot nepareizu kodu, mēģinām bērnus virzīt tur, kur vairāk maksā, lai materiālā nozīmē viņiem būtu labāka dzīve. Mēs katrs esam nākuši šajā pasaulē ar kādu talantu, ar spējām, un tāpēc būtu jādara tas, kas patīk, nevis tas, par ko vairāk maksā. Tas noved pie tā, ka cilvēks nav laimīgs, nav piepildīts, viņš maksā par to ar savu neapmierinātību un iekšēja tukšuma sajūtu.

Kā ar tevi? Esi laimīgs?

Jā! Es visu mūžu esmu darījis to, kas man patīk.

Kas ir tas, ko tu dari?

Man patīk lauksaimniecība. Esmu laimīgs darīt to, ko es daru, un vēl ar to varu nopelnīt naudu. Ja tu dari to, kas patīk, materiālā un finanšu puse pati pienāk. Tā nav teorija, tā ir prakse. Es nekad mūžā neesmu gājis uz darbu, lai nopelnītu.

JURĢIS KRASTIŅŠ: «Esmu dzīvei pateicīgs.» I. Fērmanes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
latvietis dziļ… - 1.Oktobris, 2022 - 12:40

Paldies, ļoti forša, cilvēcīgi dziļa saruna.

Rūvenietis - 1.Oktobris, 2022 - 13:44

Vai pats labākais raksts pēdējā laikā Liesmā. Ilonai izdevies atrast ļoti interesantu raksta varoni. Vairāk par ''adiem cilvēkiem rakstiet, bet ne visādus oficiālus paziņojumus, ko jau automašīnā pa radio ik pa stundai var dzird;et, vai televīzijā vēl pirms avīzes parāda

Pievienot komentāru