Atgriešanās Laika dārzā

- 12.Aprīlis, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras muzeja Izstāžu namā nupat, 6. aprīlī, atklāja divas bagātīgas izstādes: pirmajā stāvā četru mākslinieču – Birutas Jansones, Antras Galzones, Gitas Sirmās un Lailas Stradas – kopizstādi «Laika dārzs» un 2. stāvā tekstilmākslinieces Anitas Celmas personālizstādi «Atgriešanās».

Nosaukums «Laika dārzs» ir apbrīnojami ietilpīgs. Tas katrā rada tūlītēju atbalsi, un vienkāršie vārdi paver katram personīgas asociācijas par laicīgo un pārlaicīgo. Visi esam vienā Laika dārzā un katrs savā. Tas arī ir šīs izstādes motīvs, par ko mākslinieces savos darbos runā tik sievišķīgi un emocionāli.

Visas mākslinieces, var teikt, ir vietējās. Viņu dzīves un radošajā biogrāfijā figurē kopīgie saskares punkti – Valmiera, Rūjiena, Mazsalaca. Tā lielā mērā ir atslēga izstādei, kuras rosinātāja ir Biruta Jansone, aicinādama kopīgajai izstādei savas kādreizējās skolnieces, tagadējās kolēģes. Biruta gan šobrīd ir mainījusi dzīves­vietu, tomēr ir un paliek mūsējā. Viņas ir mākslas pedagoģes mūsu novada skolās, ar lielu pieredzi un nenovērtējamu ieguldījumu mākslas izglītībā.

Izstādes atklāšanā. No kreisās: Biruta Jansone, Gita Sirmā, Laila Strada, Antra Galzone.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru