Arodizglītības pavasara pulss Vidzemē

- 9.Marts, 2015
Laikrakstā

Jau ierasts, ka ik pavasari Valmierā uz tikšanos pie Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Jura Sleņģa ierodas reģiona profesionālās izglītības iestāžu vadītāji, lai pie viena galda padalītos ar svaigākajiem jaunumiem katrs savās mājās un arī kopīgi apspriestu karstākos nozares jautājumus. Tādā saietā viņtrešdien pārstāvēti bija Valmieras, Smiltenes un Priekuļu tehnikumi, Cēsu Profesionālā vidusskola un arī Vidzemes Augstskola.

Atklājot sanāksmi, Juris Sleņģis atzina, ka profesionālajā izglītībā notikusi centralizācija, tāpēc izdzīvojušas vien spēcīgākās skolas, kurām savukārt pievienotas mazās skoliņas. Viņaprāt, būtiski saprast, kas mainījies kopumā: vai mācītas tiks tās pašas lietas, vai potenciālais skolojamo kontingents joprojām tas pats, vai būs uzlabojusies mācību tehniskā bāze?

ĒRIKS SPURIŅŠ, Valmieras tehnikuma direktors: «Patlaban skolas celtniecībā esam tikuši tālāk par 50%, nu jau celtnieki strādā cītīgāk, katru dienu objektā ir vairāk par 100 cilvēkiem. Ja 1. septembrī tiksim iekšā, jo pastāv variants, ka iepirkums tiek pagarināts līdz 1. decembrim, tad būsim modernizējuši to, ko paredzējām iepriekšējā mūsu skolas stratēģijā — Valmierā attīstīt pārtikas rūpniecību, metāla pārstrādi, individuālos pakalpojumus. Pilnīgi jauna nākamgad būs tikko kopā ar Food Union izstrādātā programma — duālā apmācība piena pārstrādes meistara palīga specialitātē pusotra gada garumā vidusskolu beigušajiem. Tā būs līdzīga apmācība tai, kādu veicam, sadarbojoties ar Valmieras stikla šķiedru, kur jau nokomplektēta otrā duālās apmācības grupa.»

KATRS AR SAVĀM RŪPĒM. LTRK Vidzemes reģionālās nodaļas birojā par profesionālās un arī augstākās izglītības aktualitātēm spriež  (no labās) Priekuļu tehnikuma direktora vietniece audzināšanas darbā Paulīna Sukaruka, Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis un Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis.

Komentāri
Pievienot komentāru