Ar sevišķu sirsnību aizritējusi Latvijas dievnamu kopīgā akcija

- 2.Jūnijs, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

27. maijā garīgās kultūras notikums «Baznīcu nakts» Latvijā norisinājās jau desmito reizi, ko dabiski un plūstoši pirms pāris gadiem paplašināja «Atvērto baznīcu diena».

No desmitiem rītā līdz desmitiem vakarā un kādas pat līdz pusnaktij ekskursijām un apskatei gaidīja apmeklētājus 180 dažādas tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas visā Latvijā. 

Šis ekumeniskais notikums, ko organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums «Baznīcu nakts fonds», ir kā grāmatzīme, kas palīdz dzīves straujajā skrējienā nepazaudēt un atkal atrast vietu tajā dzīves grāmatas lapaspusē, ar kuru reiz sākās vai kur būtu jāturpinās ceļam sevis un pasaules izzināšanā. Nav neviena paša, kurš kaut reizi nebūtu savas domas vērsis pie Dieva, un ir labi, ka dievnami to atgādina un to durvis arvien ir atvērtas vai iztālēm redzamas dievnamu torņu smailes un dzirdami zvani. Lai cilvēks zina, ka ir Kāds, kas viņu vienmēr gaida, lai kur viņš būtu.

Visvairāk dalībai pieteikto baznīcu bijis Vidzemē – 54, kam sekoja Kurzeme, Rīga un Pierīga, Zemgale, Sēlija un Latgale. No Vidzemes dievnamiem 10 ir Valmieras novadā: Burtniekos, Trikātā, Rūjienā, Matīšos, Dikļos, Mazsalacā, Ēvelē un pašā Valmierā trīs – luterāņu, katoļu un adventistu dievnams.

VALMIERAS ROMAS KATOĻU BAZNĪCAS akustika pārsteidz. Mūzikas skolas koris «SolLaRe» ar savām balsīm pieskandina gan Florences, gan Valmieras dievnamus. Ilonas Fērmanes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru