Ar saknēm Matīšos

- 2.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā matīšnieki sumināja Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci Vizmu Māru Maksiņu. Jau pavasarī uzzinājām, ka saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula šī gada 20. aprīļa lēmumu Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 63 personām, tostarp arī latviešu kultūras darbiniecei Kanādā diriģentei Vizmai Mārai Maksiņai. Matīšniekiem ciešāka sadarbība ar Vizmu izveidojās jau 2014. gadā. Tad arī uzzināju, ka Vizma ir diriģente. Kopš tā laika Vizmas dzīve rit starp Kanādu un Latviju. 

Vizma dzimusi Toronto, Kanādā. Jau agrā jaunībā viņa sākusi dziedāt jauktajā korī Daina, kur vēlāk pildījusi arī diriģentes pienākumus. Pie pazīstamās latviešu pianistes Martas Tūteres Vizma mācījusies klavierspēli, vēlāk arī saksofona spēli, kā arī dziedāšanu Toronto konservatorijā. Jaunībā viņa aktīvi iesaistījusies pasākumos, spēlējusi volejbolu un basketbolu. Vizma studējusi Rietumontario universitātē, kur ieguvusi grādu mūzikas pedagoģijā, dziedāšanā un diriģēšanā. Vēlāk viņa studijas turpinājusi Toronto universitātē, to beigusi ar grādu mūzikas un vēstures pedagoģijā. Ilgus gadus Vizma strādājusi četrās ģimnāzijās par mūzikas departamenta vadītāju, kur arī diriģējusi korus, vadījusi ansambļus, džeza un pūtēju orķestrus. Viņa aktīvi darbojusies mūzikas laukā Toronto latviešu skolās, nometnēs un Garezera vasaras vidusskolā, iesaistījusies trimdas latviešu pasākumos. Vizma bijusi diriģente un virsdiriģente četros jaunatnes dziesmu svētkos, piecās Garezera dziesmu dienās un astoņos Dziesmu svētkos trimdā un Latvijā. Viņa diriģējusi vīru kori Viesturs, bet no 1983. gada – arī pašas izveidoto kamerkori Dzirksts. 

AR VIZMĀM MATĪŠOS. Vizma Maksiņa (otrā no kreisās) kopā ar vārdamāsām pie Matīšu baznīcas 2018. gada augustā.  Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru