Aicinām uz trešo Niedru skulptūru festivālu Randu pļavās

- 19.Janvāris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

29. janvārī plkst. 11.00 dabas liegumā «Randu pļavas» Dabas aizsardzības pārvalde organizē jau trešo Niedru skulptūru festivālu, kurā dalībnieki līdzdarbojas niedru pļaušanā un no nopļautajām niedrēm veido dažādas skulptūras, ko pasākuma izskaņā vērtē īpaši izveidota žūrija.

«Randu pļavās niedres sastopamas ļoti lielās platībās un tās jāpļauj, lai ar tām neaizaugtu bioloģiski vērtīgie zālāji, bet mitrainēs tiktu saglabāti putnu ligzdošanai labvēlīgi apstākļi. Ar skulptūru veidošanu mēs šo pļaušanas procesu padarām daudz interesantāku – iesaistās gan pieaugušie, gan bērni un jautrā darba procesā, pašiem nemanot, sniedz būtisku ieguldījumu biotopu atjaunošanā,» skaidro Pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.  

Pasākumā piedalīties aicināts ikviens interesents, apvienojoties komandās līdz 5 cilvēkiem. Lai izvairītos no drūzmēšanās, katrai komandai būs noteikts individuāls ierašanās laiks (plkst. 11.00-11.30) un darbības vieta. No plkst. 11.30 līdz 13.30 komandas veidos iecerētās skulptūras no nopļautajām niedrēm un līdzpaņemtajiem materiāliem (piemēram, klūgām, kastēm, virvēm utt.). Skulptūru apskate un vērtēšana notiks no plkst.13.30 līdz 14.00. 

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru