Ziemassvētki – brīnumu laiks

- 15.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Tuvojas Ziemassvētki, kas man vienmēr ir licies brīnumu laiks. Cilvēki tad atver savas sirdis un tic gaišajam, labajam. Mēs kā sabiedrība šajā laikā esam arī devīgāki, un te runa ir ne tikai par naudas līdzekļiem, bet arī par savu laiku.

Senajiem latviešiem Ziemassvētki bija vienīgie no četriem saulgriežu posmiem, kuru nosaukumā ietverts vārds svētki. Ja pieņem, ka tas atvasināts no vārda svēts, kura sākotnējā nozīmē ir – balts, tīrs spodrs, tad mazliet skaidrāks kļūst arī šo svētku saturs.

Šajā laikā arī norisinās dažādas akcijas, kas vāc naudu kādam labam mērķim. Piemēram, šogad jau 14. reizi norisinās labdarības akcija «Eņģeļi pār Latviju», kas šoreiz aicina palīdzēt sešiem akcijas vēstnešiem – Kristenai, Martai, Kristai, Viktorijai, Anetei, Kristīnei Odrijai un vēl 170 bērniem visā Latvijā, kuru veselības uzlabošanai kopumā vajadzīgi vairāk nekā 373 tūkstoši eiro. Ziedojuma summu veido izmaksas, kuras nepieciešamas bērniem ar dažādām veselības problēmām, kuru ārstēšanai pietrūkst valsts finansējuma, – palīdzība bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, kustību traucējumiem, palīdzība ārkārtas gadījumos un slimnīcas vajadzības gadījumos (neiroloģija). Un 13. decembrī darbu uzsāka īpašais zvanu centrs, kurā ik vakaru pulcēsies mūziķi, aktieri, mākslinieki un citas Latvijā mīlētas un cienītas personības, ar kurām varēs aprunāties.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
lasitajs - 16.Decembris, 2021 - 21:56

Paldies Liesmas kolektīvam par darbu, ko viņi šogad ir veikuši. Domājams, ka pandēmijas apstākļos tas nemaz nebija viegls. Lai skaisti svētki!

Pievienot komentāru