Vīriešu ādas kopšana: Kā panākt, lai Jūsu vīrietis regulāri rūpētos par savu sejas ādu?

17.Jūlijs, 2023
Apmaksātā publikācija
Portālā

Pastāv maldīgs priekšstats, ka ādas kopšana ir domāta «skaistumam» un tāpēc tikai sievietēm. Tomēr rūpes par lielāko ķermeņa orgānu nav domātas tikai sievietēm, tās ir domātas visiem, jo mums visiem ir āda, vai ne?

Nekad nav par vēlu iegādāties sejas maskas vai citus skaistumkopšanas līdzekļus, Jūsu sejas āda būs tikai pateicīga!

Kāpēc vīriešiem vajadzētu rūpēties par savu ādu?

Tāpēc, ja Jūsu vīrs, draugs, brālis vai tētis nepievērš savai ādai pietiekami daudz uzmanības, lūk, kā Jūs varat viņu pārliecināt, kāpēc ir vērts sākt ieguldīt līdzekļus savas ādas veselībā:

1. Ādas slimības neizvēlas dzimumu

Lai gan taisnība, ka vīriešiem un sievietēm ir atšķirīga āda un sievietes vairāk nekā vīrieši pievērš uzmanību savai ādai, tas nenozīmē, ka no ādas slimībām cieš tikai sievietes. Arī vīrieši var ciest no ādas problēmām.

Piemēram, bārda var būt vieta, kurā uzkrājas eļļas un baktērijas, kas var izraisīt pinnes. Tāpat kā sievietes, arī vīrieši var ciest no stresa un imūnsistēmas aktivizēšanās, kas abi var ietekmēt ādu.

Ir arī darbības, kas var mainīt testosterona līmeni organismā un izraisīt ādas problēmas. Ja šīs ādas problēmas tiek atstātas novārtā, tās var saasināties un radīt rētas, kuras varētu novērst, veicot pīlingu, un... Jūs uzminējāt! Regulāra ādas kopšana.

2. Vīriešu āda var būt jutīga

Testosterona dēļ vīriešu āda ir par 20-25 % biezāka nekā sieviešu, tāpēc viņiem ir mazāka nosliece uz pinnēm. Paveicās, vai ne? Ne gluži. Lai gan vīriešu āda ir cietāka, viņi arī skujas - šī darbība var atklāt ādas virskārtu. Kad tā ir atklāta, šo nenobriedušo ādas daļu var bojāt tādi faktori kā saules gaisma, putekļi u. c.

Tā kā vīrieši skujas vidēji 20 000 reižu mūžā (jeb aptuveni piecus mēnešus vīrieša dzīvē), varat tikai iedomāties, cik lielu stresu viņu ādai nākas izdzīvot!

Ņemot to vērā, līdz pat 40 % vīriešu ir ar skūšanos saistītas ādas problēmas, tostarp ādas jutīgums, ko vēl vairāk var pastiprināt blīvs skuveklis vai nepietiekama eļļošana.

3. Saule var bojāt ikviena ādu

Vīriešu ādai ir lielāks kolagēna blīvums nekā sieviešu ādai. Tas piešķir ādai stingrāku un tvirtāku izskatu un tekstūru. 

Taču bez ādas kopšanas - un tas ietver arī saules aizsargkrēmu - saule noteikti radīs ādas bojājumus, lai cik bieza tā būtu! 

Saules iedarbības izraisīto ādas problēmu saraksts ir garš. Sākot ar tādām estētiskām problēmām kā vasaras raibumi, sīkās līnijas un grumbas, un vecuma plankumi un beidzot ar nopietnām saslimšanām, piemēram, saules elastozi, polimorfu gaismas erupciju un ādas vēzi.

4. Vīriešu āda noveco lēnāk, bet...

Tā kā vīriešiem ir vairāk kolagēna nekā sievietēm, viņu āda arī noveco lēnāk. Patiesībā sievietes āda ir aptuveni par 15 gadiem vecāka nekā tāda paša vecuma vīrieša āda!

Lai gan novecošanās pazīmes vīriešiem parādās vēlāk, tās parādās ātrāk, kad tas sākas. Un, kad tās parādās, tās bieži vien ir arī pilnībā rievotas.

Iemesls, kāpēc ādas vecuma atšķirība starp vīriešiem un sievietēm nav tik acīmredzama, ir tas, ka sievietes rūpējas par savu ādu vairāk nekā vīrieši. Vīrieša dabiski lēno novecošanās procesu var noliegt, ja netiek nodrošināta pareiza un regulāra ādas kopšana.

5. Vīriešu āda ir taukaināka

Vīriešiem ir aktīvāki tauku dziedzeri, un to produkcija ir divreiz lielāka nekā sievietēm. Arī poras ir lielākas. Tas nozīmē, ka viņu āda ir taukaināka nekā sieviešu āda. Rezultātā vīriešu ādas pH līmenis ir zemāks, un tas nozīmē, ka tā ir jutīgāka pret netīrumiem un pūtītēm.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru