VIN numurs – katra auto identitātes atslēga

27.Janvāris, 2020
Apmaksātā publikācija
Portālā

Katrai automašīnai Latvijā ir VIN numurs, bet kas tas ir un kāpēc tas ir svarīgs? To mēs uzzināsim šajā rakstā. VIN numurs vai transportlīdzekļa identifikācijas numurs, tomēr parasti tiek saukts par VIN numuru, ir 17 ciparu garš numurs, kas pārsvarā ir atrodams automašīnas šasijā, un tas kalpo kā automašīnas unikālais identifikācijas kods tāpat kā cilvēkiem tiek izmantots personas kods. Tas ir svarīgs, jo šis kods ir unikāls šai automašīnai, un atšķirībā no reģistrācijas numuriem un citiem kodiem to nevar mainīt. Tas tiek piešķirts automašīnai jau ražošanas līnijā un tādējādi tiek piesaistīts pie šīs automašīnas uz visiem laikiem.

Kā atpazīt VIN numuru?

VIN numura pirmā daļa ir valsts un ražotāja identifikators, otrā daļa satur transportlīdzekļa aprakstu, un identifikators ir transportlīdzekļa identifikācijas numura trešā daļa. Šķiet, ka tā izmantojums aprobežojas tikai ar identifikāciju, bet nereti tiek uzsvērts, ka VIN pārbaude ir ārkārtīgi svarīgs process. Kāpēc Jums vajadzētu pārbaudīt savu transportlīdzekļa identifikācijas numuru? Lūk, automašīnas identifikācijas numura pārbaude ir drošākais veids, kā noskaidrot šīs automašīnas patieso identitāti un pārbaudīt, vai ar to ir saistītas kādās aizdomīgas darbības.

Automašīnu ražotāji un transportlīdzekļu reģistrācijas aģentūras pārvadā šo numuru ievada datubāzes, lai viņi varētu precīzi identificēt automašīnu, vienkārši ievadot numuru un to apskatot. Auto pārbaude ir svarīga katru reizi, ja Jūs pērkat lietotas automašīnas, daudzi uzņēmumi (piemēram, myfreevin.com) piedāvā VIN numura pārbaudes pakalpojumus.

VIN numurs ir unikāls kods, ko izmanto autobūves nozarē, lai identificētu atsevišķus transportlīdzekļus. VIN numurs kalpo kā automašīnas unikālais pirkstu nospiedums, un nevieniem diviem transportlīdzekļiem nav vienāds VIN numurs. carVertical sniegtais reģistra vēstures pārbaudes pakalpojums palīdz potenciālajiem automašīnu īpašniekiem pārliecināties, ka ar transportlīdzekli viss ir kārtībā.

Ko nozīmē cipari un burti VIN numurā?

Kā jau minējām – transportlīdzekļa identifikācijas numuru, neskatoties uz tā nosaukumu un ražotāju, faktiski veido 17 cipari un burti jebkurā kombinācijā. Pirmais VIN simbols var būt gan burts, gan cipars, un tas norāda, kur pasaulē transportlīdzeklis tika ražots. Parasti burti

 • A līdz H nozīmē Āfrikas kontinentu,

 • J līdz R apzīmē Āziju,

 • S līdz Z apzīmē Eiropu,

 

bet, ja Jūsu VIN numurs sākas ar cipariem, tad

 • 1 līdz 5 nozīmē Ziemeļameriku,

 • 6 vai 7 nozīmē Jaunzēlandi vai Austrāliju,

 • 8 vai 9 aozīmē Dienvidameriku

Pirmais simbols VIN kodā norāda izcelsmes valsti vai vietu, kur automašīna tika izgatavota. Tomēr dažās Eiropas valstīs tā var būt ražotāja galvenā mītnes valsts. Otrā zīme identificē ražotāju, bet trešais simbols apzīmē transportlīdzekļa tipu vai ražošanas nodaļu. Pirmās trīs zīmes, kas ietver valsts identifikatora ciparu, ir daļa no pasaules ražotāja identifikatora.

Ko darīt, ja Jūsu automašīnas VIN numurs neatbilst standartiem?

Visticamāk, ka jau esat bijis interneta vietnē www.carvertical.com, kur tiek piedāvāta VIN pārbaude. Kad pirmo reizi atkodējat VIN, tad noteikti var rasties skaidrība saistībā ar Jūsu gadījumu, jo dažās vecākās automašīnās, piemēram, antīkās automašīnās, VIN numurs var atšķirties no pašreizējā 17 rakstzīmju VIN formāta, un tajā var būt tikai 12 rakstzīmes. Tas notiek tāpēc, ka laikā no 1954. līdz 1981. gadam nebija VIN numuru standarta, tāpēc dažādi ražotāji izmantoja dažādus formātus. Auto pārbaude notiek tieši tāpat kā, kad tiek lietots 17 rakstzīmju VIN numurs, tādēļ satraukumam nav pamata.

Kur es fiziski varu atrast sava transportlīdzekļa identifikācijas numuru?

Parasti ražotāji VIN numuru iespiež transportlīdzekļa šasijā, vēl VIN varat meklēt šādās vietās:

 • pie informācijas paneļa transportlīdzekļa vadītāja pusē,

 • vadītāja puses durvīs,

 • apdrošināšanas kartē,

 • apdrošināšanas polisē,

 • transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā.

Kad esat noskaidrojis sava auto VIN numuru, tad tas ir jāpārbauda. Īpaši svarīgi tas ir irms iegādājaties automašīnu, kas jau iepriekš kādam ir piederējusi. Pirms lietotas automašīnas pirkšanas ir diezgan svarīgi pārbaudīt VIN numuru, jo zagļi bieži aizvieto zagtas automašīnas VIN ar līdzīga transportlīdzekļa numuru, kas jau ir likumīgi reģistrēts. Carvertical ir lielisks palīgs – atkodējiet VIN numuru un iegūstiet mieru un pārliecību. Pārbaudiet, vai iespiestais VIN numurs transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā atbilst numuram, kas iespiests automašīnas šasijā, un vai tas atbilst numuram uz visām citām plāksnēm un informācijas devējiem, kas atrodas uz automašīnas. Carvertical VIN numura pārbaude ir viens no vissvarīgākajiem uzdevumiem, kas būtu jāveic, pērkot lietotu automašīnu. Vēl ir svarīgi atcerēties, ka ražotāji izmanto arī VIN numuru, lai izziņotu automašīnu atsaukumus.

Kas Jums jādara, ja automašīnas VIN numurs atšķiras reģistrētā?

Ja automašīnas numurs nesakrīt ar numuru, kas norādīts automašīnas reģistrācijas dokumentā, noteikti nepērciet šo automašīnu. Tas tikai norāda, ka kaut kas nav kārtībā. Daži negodīgi pārdevēji ņems VIN numuru no vienas automašīnas un pierakstīs to citai. Tas ir ļoti nelikumīgs veids, kā slēpt zagtas automašīnas un tās pārdot tālāk – to sauc par VIN numuru klonēšanu. Noziedznieki likumīgi reģistrētas automašīnas identitāti piemēros zagtajai automašīnai. Ap automašīnas transportlīdzekļa identifikācijas numuru nedrīkst būt nekādu neskaidrību; sistēma ir izstrādāta tā, lai tā būtu droša un skaidra.

VIN pārbaude ir veids, kā izvairīties no problēmām nākotnē. Atkodējiet VIN carVertical, lai pārliecinātos par sava iecerētā auto likumīgo stāvokli – šāda darbība palīdzēs veikt pareizo izvēli sava jaunā lietotā auto iegādes laikā. Rūpējieties par savu labklājību – pārbaudiet VIN numuru!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru