Vien desmit diētas dienas...

- 17.Marts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc Latvijas Universitātes aicinājuma Latviju nesen apmeklēja Ājurvēdiskās klīnikas Bad-Ems (Vācija) dibinātājs un vadītājs, augstu godājamais doktors Lotārs Pircs. Viņš uzstājās ar lekciju ikgadējā Latvijas Universitātes zinātniskajā konferencē par integratīvās medicīnas jautājumiem. Oficiālā atklāšanas ceremonija notika Akadēmiskajā dabaszinātņu centrā.

1975. gadā doktors Pircs pabeidzis Hamburgas Universitāti, bet 1984. saņēmis filozofijas doktora grādu psiholoģijas jomā. 1977. gadā viņš ieguvis Transcendentālās meditācijas tehnikas pasniedzēja statusu. Kopš 1985. gada nodarbojas ar Mahariši ājurvēdas apguvi un šajā jomā guvis lielus panākumus. Pašlaik līdzās darbam klīnikā regulāri lasa lekcijas medicīnas profesionāļiem un plašai publikai, ir uzrakstījis daudz grāmatu.

Ājurvēdas īpatnība, viņaprāt, ir individuāla pilnīga pieeja ķermeņa un apziņas veselībai.

Pirms vairākiem tūkstošiem gadu viedo mērķis bija tādas sabiedrības radīšana, kas ir brīva no slimībām un dzīvo harmonijā ar apkārtējo vidi. Tikai tad, kad cilvēki iemācījās apzināties šo gudrību savā personīgajā apziņā, riši, «redzošie», sāka rakstīt tekstus, kas tiek lasīti gadsimtu gaitā. Nozīmīga ājurvēdas daļa tūkstošgadu laikā saglabāta atsevišķās ģimenes tradīcijās, bet kopaina tika sašķelta un parādījās tās apjoma un dziļuma zaudējuma draudi.

Projekts «Vēda un zinātne», ko Mahariši Maheš Jogi uzsāka 1970. gadu beigās, sapulcināja Austrumu un Rietumu zinātniekus un mediķus. Pēc vairākiem darba gadiem izdevās apkopot iepriekš atdalītās daļas un atgriezt apziņai tās sākotnējo jēgu. Tā radās pilnībā atjaunotā ājurvēda, kas augstā līmenī tiek praktizēta visā pasaulē.

Latvijā Lotārs Pircs apmeklēja vairākus ājurvēdas kabinetus Jūrmalā, kā arī satikās ar meditējošajiem Nesatricināmās Latvijas izglītības centrā.

Siltajā atmosfērā doktors Pircs, 2006. gada pasaules labākais ājurvēdas ārsts, pastāstīja par Atveseļošanās un akadēmisko ājurvēdas centru Bad-Ems.

1993. gada sākumā klīnikas štats sastāvēja tikai no 9 speciālistiem. Pašlaik to ir vairāk nekā 90, un pieprasījums pēc viņu pakalpojumiem tikai pieaug. Pilsētas mērs ļoti lepojas ar klīniku un vienmēr to atbalsta. Lotārs Pircs aicināja interesentus no Latvijas izzināt un apgūt ājurvēdas procedūru tehnikas Vācijā, Bad-Ems. Viņš atzīmēja, ka mūsu valstī interese par ājurvēdu ir ļoti augsta, ieskaitot akadēmiskos viedokļus. Pēc apmācības tiek piedāvāta prakse un iespēja pastrādāt lieliskajā klīnikā upes Lānas krastā. Mahariši ājurvēdas klīnika Bad-Ems atrodas viesnīcas «Hecker's Grand» baroka stila pils imperatora spārnā. Iekšā valda četru un piecu zvaigžņu komforts. Te, Nasavas rezervāta vidū, vairākkārt viesojies Gēte un ķeizars Vilhelms I, tāpat spēkus tur uzkrāja Žaks Offenbahs, Dostojevskis un Rihards Vāgners, arī Krievijas ķeizara galma pārstāvji.

Klīnika ir populāra Vācijā. 40% gadījumu ārstēšanās kursu iziet vācieši, 30% — angļu valodā runājošie un 30% krievvalodīgie no bijušās Padomju Savienības valstīm un Krievijas.

Apgūstot ājurvēdas noslēpumus augstākajā līmenī, tādu pašu klīniku varētu atvērt Latvijā. Doktors Pircs ar prieku atbalstītu to un palīdzētu organizācijas jautājumos.

Jebkura ājurvēdas terapija sākas ar sīku medicīnisko izmeklēšanu un pulsa diagnostiku, jūsu slimības analīzi, individuālo vēsturi un saslimšanas cēloņiem. Klasiskā ājurvēdas ārstēšana — tā ir secīga un sistemātiska tauku — šķīstošo metabolisma atlieku un ekoloģisko toksīnu izskalošana no organisma, kas nevar tikt izvadīti ar tradicionālo attīrīšanas metožu palīdzību.

Ājurvēdas centru Bad-Ems valsts ir atzinusi par privātklīniku, tai ir liels skaits apbalvojumu un, protams, daudz pateicību no atpūtniekiem.

Noslēgumā Pircs sniedza pāris veselības uzturēšanas padomus, kas derēs ikkatram. Izrādās, tas ir ļoti vienkārši. Tikai pieturoties pie noteiktas diētu un dienas režīma, jūs jau uzlabosiet savu pašsajūtu. Jāceļas agri, brokastīs labāk ēst putru ar riekstiem un augļiem. Pusdienas jāietur dienas vidū, kad spīd saule, tad gremošanas process noris visaktīvāk. Vakariņās — kaut kas viegls: tās nevar būt olas, gaļa, jogurts vai siers, vislabāk vakariņās apēst dārzeņu zupu. Nevajag lietot uzkodas starp ēdienreizēm un, protams, nevajag pārēsties — ēst vajag tikai tad, kad rodas izsalkuma sajūta. Ja jums gadījušās vēlās vakariņas, no rīta dzeram tikai ingvera tēju. Nelietojiet pienu kopā ar sālītu barību un nesildiet medu augstāk par 40 grādiem. Ir labi dienas gaitā dzert karstu ūdeni, kas vārīts 20 minūtes, tāds ūdens attīra organismu. 10 šādas diētas dienas, un jūs pamanīsiet vieglumu organismā.

No rīta ir labi tīrīt mēli, jo tieši uz tās uzkrājas toksīni, tāpat lieliska ir masāža ar siltu sezama eļļu, duša, meditācija, un jūsu diena būs enerģijas pilna un veiksmīga. Protams, neiztrūkstoša ir vingrošana — jogas āsanas un elpošanas vingrinājumi. Ja jums nav laika, dariet to kaut vai ik pārdienas.

 

http://lotharpirc.com/

http://www.ayurveda-badems.de/http://internationalayurvedacongress.com/http://www.ayurveda-ba

https://www.facebook.com/lothar.pirc


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru