Vidzemē norisināsies militāro mācību «NAMEJS 2022» rudens posms

9.Septembris, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

No 16. līdz 18. septembrim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību «Namejs 2022» rudens posms, lai pārbaudītu un pilnveidotu 2. Vidzemes brigādes vienību gatavību veikt uzdevumus hibrīdapdraudējuma gadījumā. 

Stiprinot civilmilitāro sadarbību, militārajās mācībās piedalīsies arī civilie partneri no sadarbības organizācijām, tā turpinot attīstīt visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Militāro mācību laikā Vidzemes brigādes bataljoni – Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma, 26., 27., 31. kājnieku un 54. kaujas atbalsta bataljons – savās atbildības teritorijās veiks dažādus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus. Mācību aktivitātes notiks gan pilsētvidē Valmieras, Cēsu, Alūksnes, Madonas, Ogres, Smiltenes novadā un Limbažos, gan mežos pie Latvijas - Igaunijas robežas un Strenču apkārtnē.

Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri un zemessargi trenēs aizsardzības operācijas un veiks medicīniskās evakuācijas un pārapgādes uzdevumus. Vingrinājuma laikā tiks trenētas arī izsaukuma procedūras un sadarbība ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Madonas novadā 26. kājnieku bataljons veiks patrulēšanu, reidus un trenēsies apsargāt objektus.

Savukārt 27. kājnieku bataljons veiks ēkas atbrīvošanas uzdevumus un trenēs procedūras darbībai ar karagūstekņiem.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru