Veselīgs pašnovērtējums sociālo mediju laikmetā
Mēs parasti runājam par augstu vai zemu pašnovērtējumu, tad liekas, ka klāt nāk kādi cipari. Man gribētos teikt, ka ir veselīgs un neveselīgs pašnovērtējums. Tādā ideālā gadījumā pašvērtējums ir reāls, uz pozitīvo pusi vērsts novērtējums, kas, protams, ir subjektīvs.
Mēs varam sevi vērtēt dažādi – kāds man ir pašnovērtējums kā cilvēkam, kāds man ir pašnovērtējums kā mammai, sievai vai darbiniecei. Šīs lomas ietekmē to, kā mēs paši par sevi domājam. Stereotipiski daudzas mammas un sievietes vispār cīnās un pārdzīvo par to, ka neatbilst kādiem standartiem vai ideāliem, un tas cieši ir saistīts ar sociālajiem medijiem, jo tur tiek parādīts viss ideālais, kas ne vienmēr atbilst patiesībai.
Jā, pašnovērtējums var nedaudz svārstīties dienu no dienas, atkarībā no garastāvokļa, veselības, apkārtējiem cilvēkiem vai veicamajiem darbiem, tomēr šim kodolam, kā sevi novērtē, ir jābūt tādam kārtīgam, ar plus zīmi. Viena galējība cilvēkam var būt pārspīlēta kauna sajūta, sevis nevērtēšana un necienīšana – kad esi zemāks par zemi, neesi nekas.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv