Veselības indekss: par 12% pasliktinājies iedzīvotāju veselības pašvērtējums

- 21.Oktobris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Lai gan vairāk nekā puse jeb 57% respondentu savu veselību vērtē kā labu, šis rādītājs ir zemākais pēdējo septiņu gadu laikā, kopš tiek veikts «Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss» pētījums.

Joprojām lielākā daļa jeb 73% iedzīvotāju atzīst, ka viņiem piemīt kāds kaitīgs ieradums, turklāt daļa no tiem piemīt arvien lielākam skaitam iedzīvotāju. Pieaug uzticība farmaceitiem – 87% respondentu norāda, ka uzticas farmaceitu ieteikumiem. 

Veselības indeksa pētījumā galvenās ietvertās tēmas ir iedzīvotāju pašvērtējums par savu veselības stāvokli un veiktajiem profilaktiskajiem pasākumiem, dzīvesveida pašnovērtējums, kā arī uzticības novērtējums par farmaceitu un aptieku lomu sabiedrībā.

Pasliktinās iedzīvotāju veselības pašvērtējums

Šogad apgalvojumam «man ir laba veselība» pilnībā piekrīt tikai 14%, bet drīzāk piekrīt – 43%. Sievietes biežāk nekā vīrieši ir norādījušas, ka pēdējā gada laikā ir izjutušas kādas veselības problēmas. Visbiežāk sievietēm tas bijis bezmiegs un miega traucējumi, kā arī paaugstināts/pazemināts asinsspiediens. Savukārt vīrieši biežāk sastopas ar tādu problēmu kā krākšana naktīs. Vīrieši nedaudz biežāk (59%) nekā sievietes (55%) norādījuši, ka viņiem ir laba veselība.

DISKUSIJAS EKSPERTI. No kreisās: Māris Lūks, Agnese Ritene, Dārta Geižāne, Gunta Ancāne. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru