Vasarā, kustībā un dzīvespriekā

- 27.Jūlijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Ko par kustību un ceļu domā (un dara!) valmierieši  RITMA  un AIVARS CEPĪŠI, mūziķi, mūzikas skolotāji un aktīva dzīves­veida cilvēki?

Stāsta RITMA PĒTERSONE-CEPĪTE.

Kā un kad sākās šī jūsu aizrautība?

Kustība ir dzīvība, veselība un dzīvesprieks! Aktīva dzīvesveida piekritēji esam bijuši vienmēr, savu ikdienu mums grūti iedomāties bez fiziskām aktivitātēm. Patīk slēpot, peldēt, braukt ar velosipēdu, Aivaram arī skriešana (četri skrējieni Rīga – Valmiera, 14 maratoni, daudzi pusmaratoni, 29 skrējieni apkārt Vaidavas ezeram, 10 jūdžu skrējiens Antverpenē un pusmaratons Parīzē).

Es parasti dienu sāku ar pastaigu vai riteņbraukšanu. Valmierā un tās apkārtnē ir daudz brīnišķīgu vietu, uz kurām doties, lai izstaigātos un saelpotos svaigu gaisu. Esam iemīļojuši Gaujas Stāvos krastus, vienu no gleznainākajām un skaistākajām vietām Valmierā. Dabā un klusumā smeļamies pozitīvu enerģiju, pēc tādas izkustēšanās vairojas prieks.

Esat redzēti uz velosipēdiem. Kāds jums liekas vislabākais pārvietošanās veids? 

Jā, mums patīk braukt ar velosipēdiem, braucam uz darbu, dārzu, dodamies tuvākos un tālākos velopārgājienos. Šovasar ar velosipēdiem izbraucām ļoti skaistas takas gar Gauju un Abula upēm — Mīlestības un Abula dabas takas. Tās pārsteidz ar skaistiem dabas skatiem, klinšu atsegumiem, stāvām kraujām, tiltiņiem un skaistu mežu. Ar velosipēdiem gan diezgan sarežģīti izbraukt, nācās kāpelēt pa stāvkrastiem, saknēm un šķērsot kādu kritušu koku, bet vērts! Izbaudījām nelielu atpūtu Brenguļu alus sētā, atpakaļceļā apskatījām Baiļu kalnu.

Gaujienā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Anitra Rause - 30.Jūlijs, 2022 - 15:03

Prieks lasīt!

Pievienot komentāru