Valmieriešu spožie starti pasaules čempionātā

- 4.Aprīlis, 2023

No 26. marta līdz 1. aprīlim Polijas pilsētā Toruņā norisinājās 9. pasaules čempionāts vecmeistariem vieglatlētikā telpās. Čempionātā kopā ar sportistiem no 88 valstīm piedalījās arī Valmieras novada sportisti.

Jau pirmajā sacensību dienā valmierieši parādīja apņēmību un sparu. Rīta cēlienā mūs iepriecināja Marta Ādamsone, raidot disku 17,71 m tālu un izcīnot sudraba medaļu 80 gadus veco dāmu grupā. Lodes grūšanā divas valmierietes izcīnīja 5. vietu: S45 grupā Ilona Puriņa ar sezonas labāko rezultātu 10,64 m un S40 grupā Irina Birjukova ar rezultātu 9,90 m. Šķēpa mešanā Jānis Zagorskis izcīnīja 5. vietu ar rezultātu 40,48 m. Dzintra Zinkovska izcīnīja 6. vietu augstlēkšanā ar rezultātu 95 cm. 3000 m skrējienā startēja divi valmierieši. Andis Gailis, sasniedzot sezonas labāko rezultātu 10:22,48 min., izcīnīja 14. vietu, bet Ēriks Melkurts ar 12:43,71 min. izcīnīja 28. vietu.