Valmierieši pārraksta Latvijas badmintona vēstures lappusi

- 20.Oktobris, 2016

15. oktobrī Siguldā notika viens no prestižākajiem Latvijas badmintona  turnīriem — kārtējais Latvijas badmintona klubu komandu čempionāts. Kopumā finālturnīrā piedalījās astoņu klubu komandas, kas parasti pulcē savus stiprāko spēlētāju sastāvus.

Šogad beidzot piepildījās daudzu Valmieras badmintonistu un līdzjutēju gaidītais — Valmieras badmintona klubs iekļuva sacensību finālā un izcīnīja 2. vietu. Līdz šim augstākais sasniegums klubu komandu sacensībās bija 2014. gadā izcīnītā 4. vieta. Tikko izcīnītā 2. vieta un attiecīgā medaļa Latvijas badmintona klubu komandu sacensībās ir augstākais Valmieras badmintonistu sasniegums 50 gadu sportiskās darbības vēsturē. Šajās vēsturiski svarīgajās sacensībās Valmieras badmintona klubu sportiski un azartiski pārstāvēja Andis Bērziņš, Ojārs Koziņecs, Elmārs Pitura, Gintars Rundēlis, Gints Dreija, Una Berga, Zane Brence, Sanda Viskanta un Anita Švalbe.

Sacensībās valmierieši tika ielozēti vienā apakšgrupā ar Salaspili, Siguldas badmintona kluba 2. komandu un Baložiem. Otrajā apakšgrupā spēkiem sacentās Cēsis, RTU, Rīgas Badmintona skolas komanda un Siguldas badmintona skolas 1. komanda. Valmieras komanda apakšgrupas spēlēs pret saviem konkurentiem palika nepārspēta, uzvarot visas komandas ar rezultātu 5:0. Spēles bija saspringtas un sīvas, taču uzvara atnāca gan vīriešu vienspēlēs, sieviešu vienspēlēs, vīriešu dubultspēlēs, gan sieviešu dubultspēlēs un arī jauktajās dubultspēlēs.

Izkļūstot no apakšgrupas kā pirmajiem, tādējādi tika izcīnītas tiesības spēlēt finālā un stāties pretī Siguldas badmintona skolas 1. komandai. Fināla tiešraidi varēja vērot Sportacentrs.com — interneta un televīzijas tiešraidē. Finālā valmieriešiem nācās izveidot pēc iespējas spēcīgāko sastāvu, jo katrs komandas dalībnieks pēc noteikumiem drīkst spēlēt tikai divas spēles. Jauktajās dubultspēlēs Ojārs Koziņecs/Una Berga vienā setā bija stiprāki par siguldiešiem  Gunti Lavrinoviču/Liānu Lenceviču, taču ar to bija par maz, lai uzvarētu. Finālturnīra laikā Andis Bērziņš uzvarēja visās vienspēlēs, palika nepārspēts cīņā pret Kristapu Kalniņu, un 5. setā ar rezultātu 11:5 valmierieši varēja svinēt uzvaru un izlīdzinājumu ar 1:1. Nākamajā sieviešu vienspēlē Una Berga stājās pretī pieredzes bagātajai un meistarīgajai siguldietei Monikai Radovskai, kas trenējas un dzīvo ārzemēs. Ņemot vērā to, ka Unai ir tikai 14 gadu un sportiskais briedums vēl priekšā, spēle pret Moniku bija atzinības vērta — ar garām, skaistām, azartiskām izspēlēm. Protams, pagaidām ar to bija par maz, lai uzvarētu, un Sigulda komandu vērtējumā nonāca vadībā ar 2:1. Pēdējā spēlē Andis Bērziņš/Ojārs Koziņecs stājās pretī daudzkārtējiem Latvijas čempioniem dubultspēlēs Kārlim Vidasam/Guntim Lavrinovičam. Valmierieši parādīja ļoti uzbrūkošu spēli, vairākas reizes veiksmīgi izlaužoties cauri Siguldas aizsardzības mūrim, tāpēc cīņa par rezultātu bija ļoti sīva. Otrajā setā abi pāri aizcīnījās līdz 14:14, taču veiksme bija Siguldas pusē. Nākamo setu uzvarēja valmierieši, un rezultāts jau bija 1:2, tomēr tas arī bija pēdējais uzvarētais sets pirms apbalvošanas ceremonijas.

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena stājās Siguldas badmintona kluba pirmā komanda. Sudraba medaļas un kausu ieguva Valmiera, savukārt bronzas godalgu jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja Rīgas Tehniskās universitātes komanda.

Valmieras badmintona klubs saka lielu paldies pilsētas pašvaldībai, sponsoriem un visiem līdzjutējiem! Paldies Valmieras Bērnu sporta skolai, treneriem Andim Bērziņam un Martai Ādamsonei, kuru audzēknes Una Berga un Sanda Viskanta veiksmīgi spēlēja Valmieras badmintona kluba komandā.

VALMIERAS BADMINTONISTI. Valsts vicečempioni.