Valmieras novadā īstenos nozīmīgus ielu infrastruktūras investīciju projektus

- 28.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldība Valmierā, Valmiermuižā un Rūjienā īstenos vairākus nozīmīgus ielu infrastruktūras investīciju projektus. Apstiprināšanas procesā vēl ir ielu un ceļu infrastruktūras investīciju projekti Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā, Burtnieku apvienībā, Kocēnu apvienībā, Mazsalacas apvienībā un Strenču apvienībā, kā arī Valmierā. Pārbūves darbi tiks īstenoti par pašvaldības budžeta līdzekļiem, saņemot Satiksmes ministrijas atzinumu aizņēmuma saņemšanai no Valsts kases.

Valmiermuižā

Ozolu ielas pārbūve (posmā no Vidzemes ielas līdz Iršuparka alejai) un Iršuparka alejas pārbūve (posmā no Ozolu ielas līdz pieslēgumam valsts autoceļam A3)

Abas pārbūvējamās ielas bija ar grants segumu, kas bija nolietojies, nelabvēlīgos laika apstākļos tajā pastiprināti veidojās bedres. Sausā laikā segums stipri putēja, līdz ar to pasliktinājās blakus esošo māju iedzīvotāju dzīves kvalitāte. Iršuparka alejai posmā no Rožu ielas Ozolu ielas virzienā ir zemas kvalitātes asfalta segums 130 metru garumā.

Ozolu ielas pārbūve bija nepieciešama, jo uz tās nebija gājēju ietves, līdz ar to gājēji bija spiesti pārvietoties pa brauktuvi, kas bija bīstami. Gājēju pārvietošanos pa Ozolu ielu apgrūtināja grants segums, kas sliktos laikapstākļos pārmitrinājās, uz tās krājās ūdens, veidojās bedres un dubļi. Lai arī Ozolu iela bija apzīmēta ar ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", kā novērots, autovadītāji neievēroja noteikto braukšanas ātrumu, jo iela ir taisna un nav citu satiksmes mierināšanas risinājumu.

Projekts, kura realizācija jau ir sākusies, paredz pārbūvēt sadzīves kanalizāciju un ūdensvadu Ozolu ielas posmam nepieciešamajā apjomā un abās ielās atrisināt ūdens atvadi no ceļa klātnes. Esošai Iršuparka alejas brauktuvei tiks izbūvēts asfalta segums, bet Ozolu ielas brauktuvei – betona bruģa segums, atbilstoši prognozētai satiksmes intensitātei un sastāvam. Abās ielās vienā brauktuves malā tiks izbūvēta gājēju ietve ar betona bruģa segumu. Projektā paredz uzlabot vides pieejamību pārbūvējamo ielu posmos, lai pa tām būtu viegli pārvietoties cilvēkiem ratiņkrēslā un ģimenēm ar bērnu ratiņiem.

IRŠUPARKA aleja.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru