Valmiera/ORDO apspēlē sīkstos jelgavniekus

26.Janvāris, 2016

Svētdien mūsu basketbolisti Aldaris LBL regulārā čempionāta ieskaitē guva 14. panākumu, grūtā cīņā mača izskaņā tomēr nolaužot viesos atbraukušo BK Jelgava.

LAIDIET MANI! Valmieriešu svētdienas mača līderi Aigaru Šķēli (Nr. 21, vidū) cenšas apturēt BK Jelgava kapteinis, savulaik arī Valmierā uzspēlējušais Agnis Čavars (pa kreisi) un jelgavnieku asais nazītis Kristaps Pļavnieks (pa labi). Edgara Vaivada foto

Valmiera/ORDO – BK Jelgava 79:73 (20:15, 19:22, 18:20, 22:16)  Kaut arī ciemiņi ieradušies Valmierā ar necilu bilanci (7-12) un pagaidām tabulā tālu no play off zonas jeb pirmā sešnieka, taču šosezon jau pamanījušies 28. novembrī savā laukumā mūsējos apspēlēt pavisam pārliecinoši (98:85). Viesu tālšāvējs Gludītis ceļā uz Spānijas ACB līgu pagaidām piestājis Baronā/LDz, savukārt mājiniekiem pēc apendicīta atgūstas Kaufmanis, tikko izoperēta kāja Kārlim plus vēl treniņā svaigi gūta deguna trauma un tāpēc mājas režīms Iļjinam... Ar visu to valmieriešiem uz papīra nopietns auguma pārsvars. Taču jelgavnieku treneris Gulbis ar savējiem atradis pietiekami efektīgas zāles pret vidzemnieku garo galu, tāpēc mājinieku centri Rozītis un Blaus pie labām izdevībām tiek tikai retumis, pie tam ne vienu vien no šīm iespējām gūt grozu plus vēl soda metienu iznieko. Toties strādā valmieriešu tālšāvēji! Pēc Aigara (1) un Armanda (2) Šķēļu trejačiem jau 5. minūtē viss šķiet skaidrs — 14:4. Tomēr tas ir tikai sākums ļoti sarežģītai spēlei, kurā uzvaras iespējas vēl pēdējā pamatlaika minūtē ir arī viesiem... Pirmā ceturtdaļa uz trejaču rēķina (arī Laksam un Vīņaudam) plusos — 20:15. Taču jau 13. minūtē, kad mājiniekiem nobuksējis uzbrukums, Justovičs ātrajā uzbrukumā ļauj gavilēt viesiem — 22:21. Pāris Aigara Šķēles veiksmes, tad Čavara trejacis — 25:25. Turpinājums rit punkts punktā, un tikai Laksas 2/2 ļauj mājiniekiem doties lielajā pārtraukumā plusos — 39:37.