Vairāk nekā laimīga uzvara

- 31.Maijs, 2016

Komanda.lv Latvijas futbola 1. līgas čempionāta 10. kārtā Valmiera Glass FK/BSS J. Daliņa stadionā spēja uzveikt sīkstos FK Auda futbolistus ar 2:1 (0:1).

Saules pielietā svētdienas pēcpusdienā futbolistiem nācās krietni piepūlēties, lai izturētu šīs 90 tveices minūtes. Divreiz spēles laikā pat tika nozīmēts ūdens pārtraukums. Šādā situācijā laukumā futbolu savā līmenī nespēlēja ne viena, ne otra komanda. Tad pēkšņi spēles 38. minūtē tiesnesis Artis Ķēniņš, par lielu pārsteigumu ne tikai valmieriešiem, nosvilpās brīdī, kad tika izspēlēta standartsituācija pie Kaspara Ribaka sargātajiem vārtiem — izrādījās, pie vainas Bruno Bērziņš, kurš turējis kādu no Audas futbolistiem — pendele. To aukstasinīgi realizēja bijušais valmierietis Roberts Siksalietis — 1:0. Audas rindās šosezon spēlē arī Artūrs Bankavs, kuram svētdien laukumā nenācās viegli spēkoties ar bijušajiem komandas biedriem.

Otrajā puslaikā, kad jau ūdens valmieriešiem smēlās mutē, tika meklēti varianti, kā sadzelt sīkstos pretiniekus. Uzbrukuma smailē tika novirzīts aizsargs Kārlis Lācis. Tas deva zināmus rezultātus — bumba ilgāk uzturējās pretinieku vārtu tuvumā. 68. minūtē pēc laba Valta Jaunzema reida rikošetā bumba nonāca pie Mārča Ērgļa, kurš no tuvas distances to iedabūja Audas vārtos — 1:1. Likās, neizšķirts neizbēgams — valmierieši centās, bet nesanāca, Auda — tikai atsitās un gaidīja finālsvilpi. Spēles pašā pēdējā minūtē soģis Ķēniņš varēja arī nenosvilpt pārkāpumu pret kādu no mūsējiem, metrus 30 no Audas vārtiem, bet tomēr to izdarīja. Un Valmiera šo dāvanu brīnumainā kārtā arī izmantoja — centrējums soda laukumā, un augstā lēcienā Elmārs Sietiņsons ar galvu bumbu bliež vārtos. Gaviles uz laukuma, laukuma malā un tribīnēs. Pēc mirkļa arī svilpe, kas vēsta par laimīgo uzvaru.

Nākamā Valmiera Glass FK/BSS spēle šosvētdien izbraukumā pret Preiļu BJSS. Turnīra tabulā valmierieši joprojām piektie.

Valmiera Glass FK/BSS — FK Auda 2:1 (0:1)

Vārti: Ērglis 68’, Sietiņsons 90’+4 — Siksalietis 38’ (no 11 m.s.s.)

Brīdinājumi: Ozols 35’, B. Bērziņš 38’, Veinbergs 45’+1 — Musa 33’, Bricis 37’, Daudziešans 86’

Sastāvi: Ribaks (v), Dubro, Sietiņsons, Ozols, B. Bērziņš (78’ Ģērmanis), V. Jaunzems, K. Lācis, Ērglis (k), Lūsiņš (61’ Rozgalis), Veinbergs (46’ Cipe), Velme (46’ U. Bērziņš) — Miezītis (v), J. Gorkšs, R. Gorkšs (k) (67’ Škirjatovs), Hosino, Bricis, Bankavs, Siksalietis (68’ Zaļais), Fjodorovs, Daudziešans, Okamoto (46’ Burmistris), Musa (81’ Smiltnieks).

Spēles tiesnesis: Artis Ķēniņš

SPĒLES PĒDĒJĀ minūtē augstāk par visiem lec Elmārs Sietiņsons un, raidot bumbu vārtos, atnes Valmierai laimīgu uzvaru.