Vai tradīcijas atdzimšana?

- 5.Jūlijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Valmierā airēšanas trasē «Krāces» notika Valmieras airēšanas kluba «Straume» kausa izcīņas un pilsētas atklātā čempionāta sacensības airēšanas slalomā.

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados un mūsu gadsimta sākumā Valmieras kluba kausa izcīņa bija vienas no vispopulārākajām un dalībnieku iemīlētākajām sacensībām. Pārējo sacensību vidū tās izcēlās ar to, ka sportisti – sacensību uzvarētāji balvās saņēma speciāli kaltas medaļas, skaistus diplomus un pat nelielas balviņas, kas slalomistu sacensībās ir liels retums. Uzvarēt Valmieras kluba balvas izcīņā nebija viegli (sacensības tad tika organizētas maija vidū, kad upē vēl sarežģīti viļņi un pietiekami augsts ūdens līmenis), bet ļoti prestiži. Pēdējos gadus kluba balvas izcīņas sacensības netika organizētas, tādēļ jo lielāks bija dalībnieku prieks tikties Valmierā, kur tika gaidīta tradīcijas atdzimšana.

Sacensībās pulcējās airēšanas slalomisti no Latvijas slaloma klubiem, kā arī viesi no Igaunijas un Lietuvas. Kaut gan ūdens līmenis Gaujā bija pie rekordzemas atzīmes (31 cm zem relatīvās nulles), sacensību organizatori bija izveidojuši interesantu distanci, kas no sportistiem prasīja rūpīgu koncentrēšanos. Sacensībās piedalījās arī Valmieras Bērnu sporta skolas airēšanas slaloma grupu audzēkņi. Jaunāko grupu sportistu konkurencē mūsu jauniešu starts bija ļoti veiksmīgs. K-1 laivu klasē jaunietēm U-14 grupā pārliecinoši uzvarēja Frančeska Stanne. Viņa jau ilgāku laiku ir grupas līdere Latvijā. No vienām sacensībām līdz nākamajām Frančeskas airējums kļūst arvien precīzāks, tehniski pilnīgāks un straujāks. Ļoti spraiga konkurence bija jauniešiem U-12 grupā. Vēl pavasara sacensībās grupas līdera pozīcijas mēģināja noturēt rīdzinieks Juris Leščišins, bet nu jau vairākas sacensības viņam nākas samierināties ar Valmieras BSS puišu sportisku pārsvaru. Šajās sacensībās tas izpaudās jo īpaši – viss goda pjedestāls mūsu sporta skolas zēniem: pirmais Renārs Frejs, otrais Laurits Valtenbergs, trešais Namejs Brūns. Šai pašā laivu klasē U-14 grupā līdera pozīcijas spraigā cīņā noturēja mūsu Bruno Emīls Geidāns. Pavisam nedaudz no Bruno atpalika cits valmierietis Vidzemes sporta asociācijas pārstāvis Mārtiņš Plaudis. C-1 laivu klasē U-12 grupā pirmais mūsu Patriks Zemītis. Meitenēm U-16 grupā trešā vieta Elīnai Celmiņai.

Slaloma sacensību specifika paredz, ka sportisti vispirms sacenšas kvalifikācijas braucienos. Jaunāko grupu audzēkņi tajos noskaidro savas vietas. Bet paši stiprākie sportisti, kas izcīnījuši tiesības startēt finālā, savas vietas noskaidro tikai finālbraucienos. Parasti finālos iekļūst tikai paši stiprākie pieaugušo grupas pārstāvji, kā arī U-18 un U-16 grupas līderi. No Valmieras BSS audzēkņiem šo sacensību finālā iekļuva vien divi – Elvis Fiļipovs un Frančeska Stanne, kas, protams, ir ļoti prestižs un vērā ņemams jauno sportistu sasniegums. Fināla sacensībās iekļuva vēl divi Valmieras skolnieki U-16 grupas līderi divi Ralfi – Jurjānis un Baldiņš, kas pārstāv Vidzemes sporta asociāciju. Ļoti spīdoši fināla sacensības veica Ralfs Baldiņš, izcīnot pirmās vietas absolūtajā jauniešu konkurencē gan K-1, gan C-1 laivu klasē.

Par Valmieras airēšanas kluba «Straume» balvu izcīņas sacensību un reizē pilsētas atklātā čempionāta uzvarētājiem kļuva aktīvie Valmieras airētāji Toms Karlivāns (K-1 laivu klase) un Krišs Ozols (C-1 laivu klase), kas savas sporta gaitas savulaik sāka kā mūsu BSS airēšanas grupas audzēkņi.

VALMIERAS BĒRNU SPORTA SKOLAS jaunie airēšanas slalomisti: (pirmajā rindā no kreisās) Namejs Brūns, Patriks Zemītis, Renārs Frejs, (otrajā rindā no kreisās) Laurits Valtenbergs, Bruno Emīls Geidāns, Frančeska Stanne un Elīna Celmiņa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru