Uzvedības etiķete

- 10.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mēs bērniem mācām, kā uzvesties sabiedrībā. Nebļaut pārāk skaļi, neskriet un nedauzīties, jo kā gan tas izskatīsies! Apkārtējie teiks, ka neaudzināts bērns. Jā, reizēm arī bērni raud vai smejas pārāk skaļi, un tad tiek raidīti pārmetoši skatieni vecāku virzienā.

Taču bērni vēl tikai mācās, kā uzvesties. Nu neviens trīsgadnieks nav ideāli apguvis, kā izturēties pasākumā, teātrī, kafejnīcā.  Turpretī pieaugušie cilvēki ir pavisam cits stāsts, man šķiet, ka mēs esam spējīgi novērtēt, kā jāuzvedas sabiedrībā. Uz pieaugušajiem varam tikai raidīt pārmetošu skatienu, par tiem gan nevaram teikt, ka neaudzināti. 

Kādu pēcpusdienu kopā ar draudzeni devos uz kafejnīcu tepat Valmierā. Bijām rezervējušas galdiņu, jo gribējām sēdēt iekšā. Atverot durvis, mūs jau sagaidīja ārkārtīgi skaļa kompānija kafejnīcas tālākajā stūrī, galdiņi ap šo kompāniju tukši. Par to neko daudz nedomājām, jo tikām nosēdinātas dažus galdiņus no šīs kompānijas. Kamēr apskatījām ēdienkarti, šo astoņu cilvēku uzvedība kļuva daudz skaļāka.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru