Uzvara ar košu otro puslaiku

9.Oktobris, 2014

Tieši tā! Trešdien kārtējā Aldaris LBL čempionāta mājas spēlē Valmieras basketbolistiem — profesionāļiem cīņā pret LU pusamatieriem pirmais puslaiks sanāca tāds, ka par to labāk ātrāk aizmirst, turpretim otrās 20 minūtes mājinieki uzvarēja ar plus 31, panākot finišā iespaidīgu 23 punktu pārsvaru.

ABSOLŪTI PRECĪZS! Trešdienas mačā Valmieras 6. numurs Mārcis Vītols laukumā pavadītajās 28 minūtēs trāpīja grozā pilnīgi visus metienus (2-punkti 2/2, 3-punkti 2/2, sodi 2/2), izcīnīja 4 bumbas zem sava groza, atdeva 3 rezultatīvas piespēles, pārtvēra 2 bumbas un vienu reizi nobloķēja pretinieka metienu, nepieļaujot nevienu kļūdu!Jura Kalniņa foto

Valmiera — Latvijas Universitāte 76:53 (15:16, 12:19, 23:12, 26:6)Netradicionāli, bet ar trejaci mača rēķinu atklāj Dārgais — 3:0. Pārsteidzoši, taču pēc tam nākamo reizi mājinieki neizšķirtu panāk vien 37. minūtē, kad grozu gūst Iļjins. Tobrīd uz tablo jau 41:41... Visu pirmo puslaiku mūsējie teju katrā epizodē nokavē, pārcenšas, nospēlē pārāk prognozējami, ļaujot pārķert piespēles, savukārt cīņās par bumbu bieži vien atļauj vienkārši izraut to sev no rokām. 19. minūtē Aizpurs Valmierai uzrāda jau 12 punktu deficītu — 35:23 LU labā. Uzbrukumā pirmajā puslaikā sokas vien Dārgajam, kurš savāc 9 punktus.Lielajā pārtraukumā kafija noteikti šķīst pa visu mājinieku ģērbtuvi! Un čaļi ir pamodušies, to var redzēt pēc darbības laukumā. Precīzi metieni, centība cīņā par katru bumbu. Ir vairākas īpaši efektīgas epizodes, kurās Valmieras basketbolisti neļauj bumbai izlidot autā, tāpat arī daža sparīga divcīņa par bumbu jau parterā uz grīdas... Viesu pārliecībai, šķiet, limits beidzies, LU pārsvars dilst, un 28. minūtē ar diviem trejačiem pēc kārtas Vīņauds jau aizved mājiniekus atrāvienā (46:41), ko trešās ceturtdaļas pēdējās sekundēs aptur vien pašu superkļūda, ļaujot (komandu piezīmes tobrīd 1:5) studentiem brīvi izspēlēt uzbrukumu līdz Magones trejacim — Valmierai plus 3 un 50:47.