Uzdrīkstēšanās mainīties

- 24.Novembris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pazīstamais reperis Gacho, īstajā vārdā Gatis Irbe, ir daudzpusīga personība — gan kā mūziķis, gan arī kā sportists, kas pēdējā laikā velta arī daudz pūļu, braukājot pa Latvijas skolām, iesaistoties vairākos izglītības projektos. Patlaban viņš turpina gatavošanos koncerttūrei Triptihs, veltot tai  lauvas tiesu savas radošās enerģijas

Pērn augustā tu pieteici savu jaunāko projektu MESA ar pirmo singlu Prāta Rēbuss, kuram jau YouTube ir vairāk nekā pusotra miljona klausījumu. Kāpēc projektam ir  jauns nosaukums, un kā vispār nonāci pie šādas idejas?

Ideja nav jauna, ja runa ir par žanru (hiphops). Te vairāk spēlē tā uzdrīkstēšanās nots — atgriezties un darīt to, kas šajā brīdī nav aktuāls un visai pieprasīts. Kāpēc es to uzsāku darīt? Pirmkārt,  iekšēji jutu, ka ir vēlme un laiks kaut ko pamainīt. Otrkārt, man nepatīk stagnēt. Dzīvē ir jāļauj vaļa pārmaiņām. Un, treškārt,  noteikti ietekmēja ap mani notiekošās lietas, kuras lika par to skaļāk un tiešāk izteikties. Šis hiphopa žanrs ir tieša un precīza informācijas nodošana vēlamajam, tiklab kā arī nevēlamajam klausītājam.

Maijā tu negaidīti izsludināji MESA projekta studijas albumu ar 13 skaņdarbiem, kas ne tikai pārsteidza ar saturīgiem tekstiem, bet arī ar leģendāru Latvijas mūzikas viesmākslinieku plejādi — grupa Jumprava, Igo, Vestards Šimkus, Agnese Rakovska u.c. Kura dziesma nāca visgrūtāk un kādēļ?

Viegli ir rakstīt dziesmas par sevi vai par tevi (priecājoties vai noliekot), bet mēģināt saglabāt objektīvu skatījumu par visai globālām lietām ir grūti, šajos laikos, kad informācijas ir daudz, bet tā ir pretrunīga — katru situāciju dažādos kanālos atspoguļo brīžiem pat kardināli atšķirīgi. Tu saproti, par ko gribi runāt, bet jādomā, kādiem vārdiem pareizāk pateikt, lai to varētu uztvert ikviens.

Albuma māksliniecisko noformējumu veidojis viens no mūsdienu talantīgākajiem gleznotājiem Paulis Postažs. Arī dziesmas Mieram Tuvu klipā ir redzams liels daudzums gleznu, tekstā ir vārdi Kā skaista glezna bez rāmja... Un  albuma koncertsērijas nosaukumā tiek izmantots termins no glezniecības — Triptihs, tādējādi raksturojot trīs dažādus koncertus. Kā tev šķiet, vai Latvijā cilvēki pievērš pietiekamu uzmanību mākslai? Kādai, tavuprāt, jābūt izcilai gleznai?

Jā, un par to esmu ļoti pateicīgs Paulim! Man grūti spriest, cik daudz vai maz cilvēki pievērš uzmanību mākslai. Tā kā man visi radi no mammas puses ir gleznotāji, māksla jau no pirmās dienas man bijusi apkārt. Tādēļ savā ziņā man jau ir asinīs spēja novērtēt katru gleznu un tajā ieguldīto laiku un darbu. Gleznotāji tāpat kā mūziķi bieži saka: glezna nekad nebūs pabeigta. Pat laikā, kad tā jau karājas galerijā! Es domāju, ka izcila glezna ir sajūtās. Sākot ar to, kā gleznotājs to ir gleznojis un cik daudz tajā ielicis, un beidzot ar pircēju vai vienkārši cilvēku, kurš, redzot noteikto gleznu, sajūt — jā, šī man patīk, šajā gleznā kaut kas ir!

Tava jaunā koncerttūre Triptihs notiks trijās Latvijas pilsētās — Liepājā, Valmierā un Rīgā. Kāpēc tieši Valmierā un kālab Valmieras koncerts ir nosaukts par Zaļo koncertu?

Nav noslēpums, ka Valmierā (gan ar citu Gacho projektu) mums vienmēr bijuši vieni no enerģijas un emocijām bagātākajiem koncertiem. Un tu vienmēr gribi atgriezties vietā, kur tevi mīl un gaida, vai ne tā? Par krāsu runājot: Liepājā Triptihs iesāksies ar Balto koncertu, kuram simboliskā nozīme ir sākums, kā no baltas lapas, Valmieras Zaļais koncerts simbolizē augšanu un organisku attīstību no šīs iepriekšējā koncerta baltās lapas.

Izdodot albumu, tu pārsteidzi ar Latvijas mūzikas vēsturē nebijušu notikumu — albuma digitālo versiju nododot 100% ziedojumiem speciālā kampaņas mājaslapā www.mesarmesa.lv. Labdarības kampaņa turpinās, ir savākti jau pāri par 16000 eiro un ir saziedoti līdzekļi teju 10 bērniņu ar kustību traucējumiem rehabilitācijai. Ar ko šī kampaņa ir īpaša?

Noteikti jau ar to, ka visi 100% aiziet bērniem, nevis kaut kur mistiski sadalās ceļā līdz viņiem. Šī kampaņa no citām labdarības kampaņām atšķiras ar trim lietām. Pirmkārt, ziedojot naudiņu, cilvēki pretī saņem mūziku. Otra lieta ir, ka netiek gaidīts, kamēr tiks savākti visi līdzekļi, lai tie beidzot tiktu likti lietā. Kolīdz bija saziedoti līdzekļi pirmā bērniņa rehabilitācijai, mēs lūdzām rehabilitācijas centru Poga uzrunāt pirmo rindā stāvošo bērnu un vienoties par laiku, kad rehabilitācija tiks sākta. Trešā pievienotā vērtība šai labdarības kampaņai ir — ka mēs sekojam līdzi bērnu rehabilitācijas procesam un to atspoguļojam mūsu sociālajos tīklos. Mūsuprāt, ir ļoti svarīgi redzēt, kur naudiņa aiziet un kādus augļus tā nes. Jo tik maz apkārt ir labdarības kampaņu, kuras ļauj ieskatīties šajā ziedojumu ceļojumā.

Tātad — 17. februārī varēsim dzirdēt un redzēt MESA pirmatskaņojumu veselos divos koncertos Valmieras Drāmas teātrī.

Jā, tieši tā. Tiekamies!

GACHO. Anitas Gigantes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru