Troļļi Mazsalacā

- 9.Decembris, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vēlāk, nekā ierasts, Mazsalacas pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļā notika tradicionālais Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākums. Kopīgi noskaidrojām, kas ir Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa un ko tajā dara. Pasākumā «Troļļi ziemeļos» bērni varēja iepazīties ar grāmatām par troļļiem, kādas pieejamas bibliotēkā. Šogad lasījām skandināvu autoru Kalle Güettler (Zviedrija), Rakel Helmsdal (Fēru salas) un Áslaug Jónsdóttir (Islande) kopīgi veidoto grāmatu «Briesmonīšu tracis», kuru tulkotā versijā piedāvāja lasīt Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas organizatori — Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Lasījām arī pēc zviedru – somu rakstnieces Tūves Jansones darbu motīviem veidoto stāstu «Mumins un ziema», jo rakstniecei šogad 100. dzimšanas diena. Pārrunājām, kā rakstniece izdomājusi trollīti Muminu, par kura piedzīvojumiem sarakstīts tik daudz grāmatu.

Noskaidrojām, kas ir troļļi un kādi tie mēdz būt, kur viņi dzīvo, ko ēd un no kā viņiem bail. Tad no mīklas veidojām katrs pats savu trollīti, kas vēlāk, kā leģenda vēsta, uzspīdot saules stariem, pārvēršas akmenī. Tagad bērnu veidotie troļļi apskatāmi bibliotēkas bērnu nodaļas lasītavā. Katrs dalībnieks saņēma Trollīšu Muminu ieteikumus priecīgai un laimīgai dzīvei, no kuriem viens skan tā: vairumā gadījumu beigas — tas ir sākums!

VEIDOJAM! Katram būs savs trollis.

Zanes Bergas foto

Komentāri
Pievienot komentāru