Vidzemes Augstskola ir gatava studentu uzņemšanai
Vidzemes Augstskolas (ViA) aktuālie uzņemšanas datumi pamatstudijās un maģistra līmeņa studijās.
Vidzemes Augstskolas (ViA) aktuālie uzņemšanas datumi pamatstudijās un maģistra līmeņa studijās.
Vidzemes Augstskolas docētāja Agita Šmitiņa ir karjeras konsultante ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi konsultēšanas jomā. Viņa skaidro, ka, mainoties darba tirgum, mainās arī jauniešu interese par studijām.
Vidzemes Augstskolas studiju programmā «Koka ēkas un ekobūves» virziena vadītājas amatā stājusies GUNITA KUĻIKOVSKA-ĶIESNERE.
Lai studijas doktorantūrā būtu ne tikai teorētiskas, bet arī praktiskas, Vidzemes Augstskola (ViA) piedāvā studēt kopīgā programmā «Ekonomika un uzņēmējdarbība» vai «Sociotehnisko sistēmu modelēšana» ar iespēju attīstīt savas prasmes pētniecībā un projektos.
Atzīmējot 30 gadus kopš 1991. gada barikādēm, Vidzemes Augstskola (ViA) izveidojusi dokumentālu raidījumu «Nevardarbīgā pretošanās. Barikādēm 30» (2021). Raidījumā iekļautas vairāk nekā 20 intervijas ar barikāžu dalībniekiem, žurnālistiem un bijušajiem Augstākās Padomes (AP) deputātiem. Raidījumā piedalās arī ViA Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta vadošais pētnieks, Dr. hist. Gatis Krūmiņš.
Pēdējās desmitgades laikā Latvijā ir novērojama tendence samazināties pilsoņu aktivitātei Saeimas vēlēšanās – pie šāda secinājuma, izstrādājot savu maģistra darbu, nonācis Vidzemes Augstskolas studiju programmas «Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība» absolvents INTARS BIRZIŅŠ.
Kopš pērnā gada rudens semestra Vidzemes Augstskolā (ViA) darbu uzsācis doktorants Viesturs Bambāns, sekmējot projekta «Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla pilnveide un cilvēkresursu attīstība» mērķi – iesaistīt doktorantus augstskolas akadēmiskajā darbā un veicināt jauna akadēmiskā personāla piesaisti ilgtermiņā.
Pagājušajā nedēļā Vidzemes Augstskola (ViA) parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC). Turpmākā sadarbība paredz savstarpēju zināšanu pārnesi, ņemot vērā digitalizācijas attīstības tendences.
Latvijas iedzīvotāji vienmēr bijuši lieli dabas mīļotāji. Izsenis lepojamies ar sēņošanas, ogošanas tradīcijām, meklējam piedzīvojumus un dodamies dabā, āra dzīve ir pat būtiska daļa no mūsu identitātes. Tomēr, augot sabiedrības pieprasījumam pēc labiekārtotām dabas tūrisma vietām, cilvēki dabu vienlaikus arī deldē. Tāpēc rodas jautājums: vai līdzīgi, kā maksājam par maizi, esam gatavi maksāt arī par labsajūtas meklējumiem dabas takās?
Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) zinātniskais asistents Oskars Java pievērsies dokumentārā mantojuma izpētei. Pētījuma mērķis – veidot sinerģiju starp pētniecību un sabiedrību.
Kopš pērnā gada rudens semestra sākuma Vidzemes Augstskolā (ViA) darbu uzsācis doktorants MĀRTIŅŠ JANŠEVSKIS, sekmējot projekta «Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla pilnveide un cilvēkresursu attīstība» mērķi – iesaistīt doktorantus augstskolas akadēmiskajā darbā un veicināt jauna akadēmiskā personāla piesaisti ilgtermiņā.
Kopš pērnā gada rudens semestra sākuma Vidzemes Augstskolā (ViA) darbu uzsākusi doktorante Ilze Loža, sekmējot projekta «Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla pilnveide un cilvēkresursu attīstība» mērķi – iesaistīt doktorantus augstskolas akadēmiskajā darbā un veicināt jauna akadēmiskā personāla piesaisti ilgtermiņā.
Latvijas valsts himna ir neatņemama un nozīmīga nācijas sastāvdaļa, taču par to sabiedrībā trūkst vienotas izpratnes. Vidzemes Augstskolas studiju programmas «Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība» ietvaros studente AGNESE GEDUŠEVA pētīja Latvijas valsts himnu kā stratēģisku komunikācijas instrumentu valsts elites un nācijas indivīdu skatījumā.
Vidzemes Augstskola veikusi pētījumu, kā rezultātā secināts, ka vairāk nekā puse no Latvijas tūrisma un viesmīlības nozarē nodarbinātajiem pašlaik atrodas dīkstāvē vai ir jau atbrīvoti no darba. Šoreiz uz interviju aicinājām Vidzemes Augstskolas profesori un vadošo pētnieci AGITU LĪVIŅU, kura piedalījās pētījuma izstrādes procesā, lai diskutētu par esošo situāciju, saprastu nākotnes perspektīvas un pārliecinātos, ka tūrisma studijām ir un būs nozīme, pienesums tautsaimniecībā.
Vidzemes Augstskolas (ViA) vasaras izlaidumā pirms Līgo svētkiem diplomus saņēma teju 90 bakalaura, maģistra, kā arī pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas studenti. No tiem trīs – Jana Moisja, Raimonda Liepiņa un Anete Raslava – saņems diploma pielikumu par izcilību.
KARĪNA KRŪMIŅA ir Vidzemes Augstskolas (ViA) absolvente, kas 2020. gada sākumā teicami un ar labiem profesionāliem sasniegumiem pabeidza studiju programmu «Koka ēku celtniecība un ekobūves».
Lai veicinātu studentu nodarbinātību Covid-19 radītās krīzes apstākļos un studentus vairāk iesaistītu augstskolas mērķu sasniegšanā, Vidzemes Augstskolas (ViA) vadība (rektors, prorektori un dekāni) ir pieņēmuši lēmumu samazināt savu atalgojumu par 10 procentiem laika periodā no 2020. gada jūnija līdz decembrim un šo summu novirzīt ViA studentu grantu programmai.
2020. gada pirmajā pusē Vidzemes Augstskolā (ViA) notikušas struktūras un dažādu vadošo amatu pārmaiņas.
Vēl tagad, runājot ar vecāka gadagājuma ļaudīm, nākas uzklausīt šī brīža preču, mantu un lietu brāķēšanu, sakot, ka viņu jaunības dienu laikos viss bijis kvalitatīvāks. Gan mašīnas izturīgākas, drošākas, gan mēbeles no kārtīga koka, nemaz nerunājot par lauku produktiem un itāļu zābakiem. Vecās servīzes un kumodes varēja nodot no paaudzes paaudzē, bet kā tagad? Divi, trīs gadi, un atkal jāpērk jauns vietā.