Starp skolu un mājām – droša bērna ikdiena

26.Oktobris, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Ik rudeni gan pieaugušie, gan bērni pielāgojas jaunam ritmam – ielās ir vairāk gājēju, automašīnu un citu pārvietošanās līdzekļu, un visiem kopā jāatceras par drošu uzvedību satiksmē. Turklāt atgādināt par uzvedību svarīgi arī citā vidē – pilsētvidē, atpūtas un sporta laukumos, skolā un mācībās.

Analizējot ceļu satiksmes negadījumos gūtās traumas bērniem, var secināt, ka visbiežākie savainojumu un veselības apdraudējumu iemesli ir bērnu drošības sēdekļa nepareiza lietošana vai drošības jostu ignorēšana, bērnu pārvadājot automašīnā. Bērni traumas gūst, arī pārvietojoties kājām vai ar kādu no mikromobilitātes transportlīdzekļiem (velosipēdiem, skrejriteņiem, līdzsvara un balansa riteņiem u.c. braucamrīkiem), neievērojot ceļu satiksmes noteikumus, aizmirstot par atstarotājiem un aizsargekipējumu. Būtiski, ka, ciešot ceļu satiksmes negadījumā, bieži vien tiek gūtas ne tikai fiziskas, bet arī psiholoģiskas traumas, kas ilgtermiņā ietekmēs dzīves kvalitāti. 

Izrunāt un izstaigāt skolēna maršrutus

Jebkuru jaunu maršrutu, kuru jūsu bērns turpmāk mēros ikdienā – vai tas būtu ceļš uz skolu, treniņu vai pie vecvecākiem –, pieaugušajiem vispirms jāiziet vai jāizbrauc kopā ar bērnu, īpašu uzmanību pievēršot sabiedriskā transporta pieturvietām un citām riskantākajām vietām ceļā. Bērniem jau no mazotnes jāielāgo, ka ielu drīkst šķērsot tikai atļautās vietās, tādēļ pastaigas laikā pievērsiet pastiprinātu uzmanību gājēju pārejām un luksoforu atrašanās vietām. Skaidrojiet bērnam, kādēļ ir svarīgi ievērot ceļu satiksmes noteikumus gan kā gājējam, gan pārvietojoties ar transportlīdzekli (arī skrejriteni un velosipēdu).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru