Skola = stress. Kā ar to cīnīties?

- 28.Septembris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Ir pagājis pirmais jaunā mācību gada mēnesis. Bērni lēnām aprod ar jauno vidi, draugiem un pārmaiņām. Vai tiešām viena mēneša laikā bērns ir 100% iejuties skolas solā, un tieši kādēļ omega-3 taukskābes ir tik nozīmīgas, lai mazinātu skolā radīto stresu, padomos dalās Medicīnas centra «ARS» pediatre Astrīda Dzirniece.

Pirmās lielās pārmaiņas

«Bērnam sākt skolas gaitas ir lielas pārmaiņas dzīvē, pie kurām nav iespējams pierast viena mēneša laikā. Tā ir liela ne tikai emocionāla un psiholoģiska slodze, bet arī slodze imunitātei. Šo pirmo skolas mēnešu laikā bērni aprod ar jauno vidi un «jaunajiem spēles noteikumiem», ko piedāvā skola. Klases biedri, kas pirms mēneša vēl bija svešinieki, tagad jau ir iepazīti labāk. Šīs pārmaiņas un nepieciešamība zibens tempā tām pielāgoties atstāj zināmu iespaidu uz bērna psihisko un garīgo veselību, reizēm arī spriedzi starp bērnu un vecākiem,» komentē Medicīnas centra «ARS» pediatre Astrīda Dzirniece. 

Tieši septembrī vecāki tā pa īstam saprot, kas viņu bērniem padodas. Kuri mācību priekšmeti nesagādā grūtības, uz kuriem nekādi neizdodas koncentrēties. Šādos gadījumos ārste iesaka padomāt, kā vecāki var palīdzēt savai atvasei. Viens no veidiem – uztura bagātinātāji, kas palīdz uzlabot bērnu smadzeņu darbību.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru