Rudens Mazsalacas pilsētas bibliotēkā

- 15.Oktobris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šis neparastais, neskaidrību pilnais rudens Mazsalacas pilsētas bibliotēkai pagājis rosīgi. Dzejas dienu laikā, 9. septembrī, Ramatas pagasta Kultūras centram sadarbojoties ar Mazsalacas pilsētas bibliotēku, notika Dzejas dienu pasākums sākumskolas audzēkņiem, kuri Nuķu pusmuižas norā pulcējās pie A. Vārpas darinātā piemiņas akmens Marijai Pēkšēnai.

Bērni runāja dzejoļus par rudeni, ko bija cītīgi mācījušies, kā arī mežģīja mēles un sacentās attapībā, veidojot paši savu improvizēto dzeju. Kopā ar bērniem pārrunājām, kā dzejas rindas sasaucas ar mūsu pašu piedzīvoto un kādi dzejoļi mūs uzrunā. Pasākuma noslēgumā pie piemiņas akmens tika nolikti ziedi. Šī ir tradīcija, kuru iedibināja mūsu leģendārā kultūras darbiniece Nellija Nurmika.

Turpinot Dzejas dienu aktivitātes, 13. un 14. septembrī Mazsalacas PII «Dārziņš» vecāko grupiņu audzēkņi un audzinātājas bija sanākuši mājīgajā nojumītē dārziņa rotaļu laukumā, kur sarunājāmies dzejas valodā, meklējām atskaņas, locījām mēles un gājām burtu rotaļās. Bērni kopīgi noskaitīja dzejoli un savā vakara pasaku grāmatā ielika grāmatzīmi par piemiņu no šīs dienas.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru