Plāno renovēt Vidzemes slimnīcas nodaļas

- 8.Jūnijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trīs gadu laikā ir iecerēts izremontēt visas Vidzemes slimnīcas nodaļas.

Lai mērķi sasniegtu, Vidzemes slimnīca iesniegusi Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā 7,6 miljonu eiro vērtu projekta pieteikumu, kas paredz slimnīcas infrastruktūras uzlabošanu — ēkas pārbūves darbus un jaunu medicīnisko tehnoloģiju iegādi.

Projekta ietvaros paredzēts atjaunot un pārbūvēt slimnīcā līdz šim neremontētās stacionārās un ambulatorās nodaļas. Papildus pārbūves darbiem plānots sakārtot ambulatoro un stacionāro pacientu plūsmu, atvieglot orientēšanos Vidzemes slimnīcas telpās un uzlabot pacientu drošību, pārvietojot visas poliklīnikas korpusā esošās stacionārās nodaļas uz slimnīcas A un B korpusu, bet ambulatoros speciālistus un pakalpojumus izvietot poliklīnikas C korpusā.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas paredzētas 6,3 miljoni eiro, no kurām 85% projekta apstiprināšanas gadījumā līdzfinansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds un 9% — valsts budžets.

«Šī ir lieliska iespēja,» atzīst valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, «izmantojot Eiropas Savienības finanšu atbalstu, tuvāko gadu laikā uzlabot slimnīcas infrastruktūru un izveidot pacientiem drošu un modernu ārstēšanās vidi.»

Lai nodrošinātu nepārtrauktu ārstniecisko pakalpojumu sniegšanu projekta laikā, vērienīgos būvniecības darbus nodaļās plānots veikt vairākās kārtās. Jau pašlaik ir izstrādāta daļa nodaļu tehnisko projektu, kā arī 1. jūnijā noslēdzies piedāvājumu iesniegšanas termiņš iepirkumam  bērnu slimību nodaļas pārbūves darbiem, kas varētu uzsākties jau jūlijā. Savukārt terapijas nodaļas 2, neiroloģijas nodaļas un insulta vienības, paliatīvās aprūpes un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļas, Vidzemes Rehabilitācijas centra stacionārās daļas, kā arī endoskopiju un funkcionālās diagnostikas nodaļas, laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļas pārbūves plānotas pabeigt līdz 2021. gadam.

SLIMNĪCAS DAĻA, kas no ārpuses jau renovēta, taču reģionālajā stacionārā ir vairāki korpusi un nodaļas, kas vēl gaida savu kārtu infrastruktūras uzlabošanai. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru