Pielāgojoties situācijai eksportā un vietējā tirgū

- 27.Maijs, 2020
Laikrakstā

750 liellopi, kas tiek audzēti gaļai, pēc kuras diemžēl pieprasījums «covid laikā» ir krietni samazinājies, nezina par šo sarežģīto tirgus situāciju. Un, pat ja zinātu, – vai gan lopiņi varētu pārstāt augt un augšanu atsākt tad, kad gaļas pieprasījums atjaunosies? Daba saka – nē! «Liesma» nesen devās uz Matīšiem ciemos pie uzņēmēja ANRIJA ŠĻAUKSTIŅA, lai uzzinātu, kā viņa bioloģisko zemnieku saimniecību «Rūķīši» skārusi šī krīze.

Zemnieku saimniecība «Rūķīši» ir daļa no projekta, kura ietvaros uz Lietuvu kaušanai tiek vesti dzīvi buļļi, bet gaļa tālāk tiek realizēta uz Šveici. Covid-19 vīrusa straujās izplatības ietekmē Šveices valdība aizslēdza savas robežas un pār­orientējās uz pašpietiekamas valsts modeli, tādējādi eksportētājus atstājot bez gadiem uzticama sadarbības klienta. 

Situācija eksportā un vietējā tirgū ir piespiedusi pielāgoties tai. «Šobrīd gaļas pārstrādes cehā notiek nelielas rekonstrukcijas, ieliktas citas iekārtas. Šodien cilvēki no ražotāja prasa gatavu desu, cepamdesu vai arī kaut kādu pusfabrikātu. Neviens vairs īsti nevēlas to liellopa gaļu mājās pats gatavot. Ja vasara laba, tad ārā var uzcept steiku. Bet ziemā tā gaļa ir pietiekami dārga, lai to saldētu,» sarunas sākumā saka saimnieks Anrijs.

GANĪBĀS. «Rūķīšu» ganāmpulks tiešām ir raibs, jo tajā draudzīgi sadzīvo Hailandes, Simentāles, Limuzīnas, Herefordas un Angus šķirnes liellopi vaislai un gaļas ieguvei. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru