Piedalīsies lielākajā Latvijas simtgades notikumā
Dziesmu un deju svētki ir neaizmirstams amatiermākslas fenomens ar pusotra gadsimta ilgām tradīcijām. Dziesma, deja un mūzika ir bijušas tās, kas tautu vienojušas un saliedējušas cauri laikiem.
Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki sāksies rīt un norisināsies līdz 8. jūlijam. Svētku nedēļā Rīgā ieradīsies 43000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta Dziesmu un deju svētku tradīciju. Septiņās dienās viņi piedalīsies vairāk nekā 65 pasākumos — koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammās, latviešu tautas tērpu skatē, tautas lietišķās mākslas izstādē un amatierteātru izrādēs.
Galvenās norises:
* Svētku atklāšana notiks 2018. gada 1. jūlijā ar tradicionālo Garīgās mūzikas koncertu Doma baznīcā, sekos Svētku dalībnieku gājiens pa Rīgas ielām. Krāšņos tautastērpos ģērbto dalībnieku vairāku stundu ilgais gājiens noslēgsies ar īpašu Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem veltītu Atklāšanas pasākumu.
* Gaidītākie pasākumi svētkos ir deju lieluzvedums «Māras zeme» un noslēguma koncerts «Zvaigžņu ceļā». Daugavas stadionā ap 17000 dejotāju caur kustību un tautas dejas soli, caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu izstāstīs Latvijas bagāto vēsturi.
* Svētku nedēļas kulminācija ir koncerts «Zvaigžņu ceļā», kurā 12000 balsu dziedātāju kopkoris Mežaparka Lielajā estrādē sniegs trīs stundu garu koncertu, kurā skanēs latviešu profesionālās kormūzikas spilgtākie darbi. Noslēguma koncerts pāries Sadziedāšanās naktī un turpināsies līdz pat rīta gaismai.
Avots: dziesmusvetki.lv
Ceļā dosies autobusu kolonnā
Svētdien pl. 12 pūtēju orķestra Signāls izpildītu maršu pavadībā no stāvlaukuma pie Valmieras Kultūras centra ceļā uz svētkiem 10 autobusos dosies kolektīvu dalībnieki, kuri jau tās pašas dienas pēcpusdienā piedalīsies svētku gājienā. Krāšņais dalībnieku gājiens pl. 14 sāksies no Brīvības pieminekļa, dosies pa Brīvības ielu un noslēgsies Skonto stadionā. Gājienā Valmieras delegāciju uz Brīvības ielas varēs vērot aptuveni no pl. 16 līdz 17.
Valmieru svētkos pārstāvēs 592 dalībnieki no 23 kolektīviem — sešiem koriem, deviņiem deju kolektīviem, divām lietišķās mākslas studijām, četriem koklētāju ansambļiem, pūtēju orķestra un vokālā ansambļa.
Valmieras pilsētas Dziesmu un deju svētku koordinatore Gita Krūkle pastāstīja, ka Valmieras delegācijas mītnes vieta svētku laikā būs Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola. Mūsu kolektīvi svētku norisēs piedalīsies jau no 2. jūlija, kad deju kolektīvi uzstāsies koncertā Vēl simts gadu dejai Arēnā Rīga, bet senioru kori piedalīsies koncertā Margodama saule lēca Esplanādē, savukārt 3. jūlijā dejotājiem sāksies mēģinājumi Daugavas stadionā.
5. jūlijā Valmieras kolektīvi piedalīsies kokļu mūzikas koncertuzvedumā Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ! un Latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncertā, koriem sāksies mēģinājumi Mežaparka estrādē.
6. jūlijā valmieriešus dzirdēsim pūtēju orķestru Dižkoncertā Esplanādē, bērnu vokālo ansambļu muzikālajā uzvedumā Vilkam tāda dvēselīt un kokļu mūzikas nakts koncertā Skaņu raksti Doma baznīcā.
Svētku nedēļas nogalē kolektīvi piedalīsies lielkoncertos — deju lieluzvedumā Māras zeme un noslēguma koncertā Zvaigžņu ceļā, kā arī izbaudīs dalībniekiem veltīto balli 7. jūlija naktī Daugavas stadionā.
Jau no 29. jūnija izstādē Radītprieks Rīgas Mākslas telpā būs apskatāmi lietišķās mākslas studiju dalībnieču darbi.
Valmierā kolektīvi atgriezīsies 8. jūlijā, kā arī pēc Sadziedāšanās nakts 9. jūlija rītā, lai baudītu atpūtu brīvdienā.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv