Pēc jaunām zināšanām – uz Horvātiju

- 22.Aprīlis, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

2020. gadā Mazsalacas novada pašvaldība un Mazsalacas pilsētas bibliotēka, sadarbojoties ar Valmieras bibliotēku, iesaistījās starptautiskā Erasmus+ projektā «Tech.Library», kura mērķis ir uzlabot publisko bibliotēku pakalpojumus lietotājiem ar redzes traucējumiem, izmantojot IKT (informācijas komunikāciju tehnoloģijas) rīkus un apmācību. 

2021. gadā viens no galvenajiem projekta uzdevumiem bija esošās situācijas – darba ar redzes invalīdiem – apzināšana, izpēte un analīze gan vietējā (novada bibliotēku), gan valstiskā līmenī, kā arī informācijas un pieredzes apmaiņa ar projektā iesaistītajām partnerorganizācijām. 

Turpinot īstenot Erasmus+ projekta «Tech.Library» aktivitātes, no 28. marta līdz 1. aprīlim Horvātijas pilsētā Rijekā notika bibliotēku darbinieku apmācības par adaptīvo tehnoloģiju izmantošanu un to lietošanu savās bibliotēkās, tā veicinot tradicionālo bibliotēku pakalpojumu pieejamību arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. 

No Latvijas apmācībās piedalījās publisko bibliotēku pārstāves no Valmieras, Mazsalacas pilsētas, Rūjienas pilsētas un Vaidavas pagasta.

Apmācību laikā Itālijas kolēģi prezentēja šī projekta ietvaros tapušo Tech.Library interneta platformu, kurā publiskās bibliotēkas no vairākām valstīm varēs publicēt savus labās prakses piemērus, apmācību materiālus un video, kā arī idejas no aktivitātēm darbā ar neredzīgiem vai vājredzīgiem cilvēkiem arī pēc šī projekta noslēguma.

PROJEKTA DALĪBNIECES RIJEKĀ. No kreisās puses: Vaidavas pagasta bibliotēkas vadītāja Inguna Dukure, Rūjienas pilsētas bibliotēkas vadītāja Maija Jostsone, Mazsalacas pilsētas bibliotēkas vadītāja Zane Berga, Mazsalacas pilsētas bibliotēkas vecākā bibliotekāre Aija Kārkliņa, Valmieras bibliotēkas vecākā bibliotekāre Anete Bērziņa. Anetes Bērziņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru