Paralimpiskā sporta diena – jau devīto reizi

- 31.Maijs, 2019
Sports
Laikrakstā

18. maijā Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu sporta centrā «Ķeizarmežs» jau devīto gadu pulcēja cilvēkus ar invaliditāti, lai dotu iespēju piedalīties dažādos sporta veidos, tādējādi popularizējot aktīvu dzīvesveidu un radītu veselīgu konkurenci sportistu starpā.

Paralimpiskā sporta dienas pasākuma reitings popularitātes ziņā pieaug. Par to liecina ar katru gadu pieaugošais dalībnieku skaits – šogad jau 520 dalībnieki.

Valmieras invalīdu sporta klubs «Stars S» un Valmieras Bērnu sporta skola (VBSS) pasākumā tika pārstāvēti jau sesto gadu, šogad tajā startēja 16 audzēkņi un pieci asistenti (audzēkņu vecāki un treneri). Jau piereģistrējoties sporta dienas kārtībai, katrs sportists saņēma veicināšanas balvu – T-kreklu ar vārdiem ESMU=VARU! Uzvelkot šos kreklus un startējot, visi dalībnieki izjuta vienotības sajūtu un pārliecību par to, ka, neskatoties uz iegūto vietu, katrs ir sasniedzis sev nozīmīgu personīgo rezultātu.

Arī šogad sacensību dalībniekiem tika piedāvāta ļoti plaša sporta veidu programma, dodot iespēju katram sportistam izvēlēties disciplīnu, kurā piedalīties, ņemot vērā savas spējas un intereses. Sacensības notika gan komandu sporta veidos – sēdvolejbolā, Boccia (dalībniekiem ar kustību traucējumiem), Bosse (dalībniekiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem), grīdas kērlingā (visiem), gan arī individuālās disciplīnās – šautriņu mešanā, peldēšanā, pauerliftingā, novusā, galda tenisā, galda hokejā, mehāniskajā airēšanā uz ergometriem Concept II.

Komandu spēles notika pēc izslēgšanas principa – ja zaudē, tālāk netiec. Valmieriešu sasniegumi komandu spēlēs: Boccia spēlē komanda «Spēkrats» uzvarēja divās, bet piekāpās trijās cīņās; Bosse spēlē komanda «Valmiera rullē» (Agnese Lazdiņa, Jānis Kapiņš, Andris Brolišs, Artūrs Mauriņš) izcīnīja 1. vietu, pagājušogad šajā pašā sastāvā palika otrie;  grīdas kērlingā komanda «Četri musketieri» izcīnīja 1. vietu (Melānija Beļājeva, Ričards Matjušenoks, Elvis Vītols, Dainis Grīnbergs), paldies VBSS par sarūpēto attiecīgo sporta inventāru, līdz ar to mēs varējām trenēties.

Valmieriešu sasniegumi individuālās disciplīnās: Melānijai Beļājevai 1. vieta šautriņu mešanā starp meitenēm; Indulim Jākabsonam 2. vieta mehāniskajā airēšanā.

Vienmēr gaidām šī pasākuma noslēguma parādi, jo tajā katrs sportists, kas uzrādīja labāko rezultātu, tiek apbalvots ar medaļām, kā arī visi sportisti ar piemiņas balvām. Tajā tiek rīkota arī bankas «Citadele» izloze dalībniekiem līdz 18 gadiem – tiek izlozēti trīs planšetdatori un citas balvas. Šogad vienu no planšetdatoriem laimēja viens no mūsējiem (jau trešo reizi sešu gadu laikā). Pirmo reizi notika izloze arī starp asistentiem, šādi pasākuma rīkotāji novērtē cilvēkus, kuri ir klāt audzēkņu ikdienas gaitās, treniņos un pasākumos. Divi valmieriešu asistenti ieguva «AutoRings Car Wash & Detailing» firmas dāvanu kartes 40 eiro vērtībā. Un visbeidzot, manuprāt, rozīnīte: visu priekšā tika izsauktas divas komandas – Valmieras «Stars S» un Tukuma komanda, kuras saņēma veicināšanas balvu – galda hokeju – par to, ka ik gadu startē kuplā skaitā un vienmēr mājās atgriežas ar medaļām. Iedomājieties, 520 dalībnieki, un no mums, 16 valmieriešiem, tik daudz medaļnieku.

«Stars S» un VBSS dalībnieki un atbalsta grupa izsaka patiesu cieņu par sasniegumiem un iedvesmojošu piemēru Paralimpisko spēļu četrkārtējam čempionam Aigaram Apinim un sirsnīgu pateicību par ieguldījumu paralimpiskā sporta attīstībā Paralimpiskās komitejas vadītājai Daigai Dadzītei.

Mums dalība šajā pasākumā nozīmē ko vairāk par iegūtām vietām un medaļām. Šie ir svētki, kurus gaida ikkatrs, kas jau vismaz vienu reizi ir piedalījies šajā pasākumā. Mēs, protams, sekojam rezultātiem, pilnveidojam savas prasmes, nospraužam kārtējos mērķus. Bet nekas neatspēkos mūsu gūtās emocijas un pieredzi – adrenalīns, cilvēku burzma un komunikācija, azarts un līdzcilvēku atbalsts, esmu personība un iederos – ESMU=VARU!

«Stars S» pateicas par sadarbību un atbalstu VBSS, pasākuma organizatoriem, Elvja, Agneses, Toma, Artūra mammām.

VALMIERIEŠI Paralimpiskā sporta dienā Rīgā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru