Par drošību uz ūdens

- 21.Maijs, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Saskaņā ar Veselības inspekcijas datiem, peldsezona Latvijā oficiāli sākas 15. maijā un beidzas 15. septembrī. Liesma uz sarunu aicināja valmierieti, Latvijas pludmales glābēju asociācijas pārstāvi Anniju Meleci, lai aprunātos par drošu peldēšanu. 

Annijas padomi, ko, dodoties peldēt, der atcerēties ikreiz: 

«Pieaugušie, nepeldiet alkohola reibumā! Alkohola lietošana nav savienojama ar peldēšanu, tostarp bērnu uzraudzīšanu. Nedodies peldēt vienatnē, bet, ja tā sanāk, pirms tam paziņo kādam, kad un kur dosies peldēt.  Neiesaku, kad cilvēks, sau­ļojoties vai sportojot sakarsis, ātri skrien un lec ūdenī. Tā ļoti straujā temperatūras maiņa arī var izraisīt dažādas traumas un radīt ķermenim šoku. Bieži vien cilvēkam patīk uzspēlēt volejbolu un pēc tam ātri  skriet ūdenī, bet, lai tas būtu droši, ieteicams to darīt pakāpeniski. 

Bērniem jāpeldas ļoti stingrā vecāku uzraudzībā, neatkarīgi no tā – bērns māk vai nemāk peldēt. Bieži vien vecākiem liekas, piemēram, bērnam astoņi gadi, viņš māk peldēt, bet tāpat nelaimes notiek. 

Tad, kad vecāki iet uz pludmali kopā ar bērniem, es ieteiktu nolikt malā savus telefonus, jo bieži vien, kad nelaime notiek, tas ir pāris sekunžu neuzmanības jautājums. Atrodoties ūdens tuvumā vai tajā, nekad no bērniem nedrīkst novērst uzmanību. Pietiek novērsties uz dažām sekundēm, kad bērns jau var būt zem ūdens, un atrast viņu ir gandrīz neiespējami.

ANNIJA MELECE. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru